Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora felni megy az Ignisre?

Mekkora felni megy az Ignisre?

Figyelt kérdés

15" vagy 16" felnit keresgélek a suzukimra de elég bizonytalan vagyok a dologban. Annyit tudok hogy 54mm a tehermentesítő furat és 4x100 az osztás, de hogy milyen széles lehet maximum a felni és mekkora et szám ami rámegy, azt nem. Esetleg valaki fel tudna világosítani a dolgokról? Illetve felni szélességétől függ, hogy mekkora gumi mehet rá?

Előre is köszi a segítséget!:)


2014. ápr. 15. 19:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha valamit segít a dologban a váltások a guminál 175/65 r14 185/55 r15 205/45 r16 de mivel elég sok hely van a kerékjáratban és a kilométeróra helyett mondjuk gps-t használnék akár mehet rá egyel ballonosabb gumi is.
2014. ápr. 15. 19:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy sz ívnél elég sok hely van, de a lengőkarnál is lesz elég hely? A 205-ös már 3 centivel szélesebb, mint a 175-ös és nem megfelelő ETjű felni esetén simán ledarálhatod a gumi belső falát.


A gyári felni adataival össze tudod hasonlítani bármelyik felni adatait és egy kis számolás után az is megmondható, hogy mekkora szélességű felninél mekkora ET kellene. De én most vacsoraszünetet tartok.


Szerintem egy 6Jx15-ös felninél nagyobb nem nagyon kell egy Ignis alá.

2014. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ehhez a számoláshoz esetleg egy linket kaphatnék?:)
2014. ápr. 15. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, tessék:

[link]

2014. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!