Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak nekem tűnik túl drágának...

Csak nekem tűnik túl drágának egy újabb Suzuki Swift?

Figyelt kérdés

Nem szidni akarom mert nekem is az van (régi).

Nézegettem őket, 2005 évjárat és 900ezer alatt nem láttam.

Akárhogy is nézzük ez a verda 9 éves.

Miért ilyen drágák? Aranyból van benne a hengerfej vagy mi?

Pedig boldogan elfogadnék egy ilyen új stiftet.

De Tényleg miért kerülnek ennyibe ilyen idősen?


2014. ápr. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom hol nézted, én használtautóra most beütöttem és 2005 utáni max 900 ezerig 59 találat van
2014. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát igen...az eladókat is meg kellene kérdezni, mi a véleményük az árról..

pénz nélkül nem megy...

2014. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

nem lehet eladni őket mert szériahibás mind (váltó) és ezért pangnak a piacon mert senki nem vesz ilyet.

lásd totalcar

2014. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A régi swift új ára is olcsó volt.


Az új swift új ára meg aránytalanul drága az autóhoz képest. Ezt meg leköveti a használtpiac is. Mondjuk nem véletlen, hogy amennyire népautó volt a régi swift olyan kevés újat látni mostanság...

2014. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a swiftre igaz hanem az összes többi kisautóra corsa,polo,yaris,fábia stb.Sőt ezeknek is elégé magas az újkori áruk az autóhoz képest pl egy új corsa és astra között nincs túlzottan nagy különbség árban.

Szerintem ennek az az oka ,hogy egyre több ember vesz kisautót azért, hogy olcsóbban jöjjenek ki az autó fenntartást illetően.Erre fel a kereskedők meg jól megemelték még az új kisautók árát,azért mert sok fogyott belőle és ezáltal akarnak még többet profitálni.Sajnos a használt autó piac is követi ezt.

2014. ápr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már vagy 6 éve évi max 60.000 űj autót értékesítenek. Ennek 70%-a céges ill. tovább megy importra. Magánértékesítésre ami megy az alulmúlja a Rákosi korszakot. Összetételben az eladott autók 30%-a kisautó. Pl. elnyomnak kb. évi 1000 swiftet. Legendásan megbízhatóak. Feleségnek van. Fenntartási költség nevetséges. Egy váltó-csapágy csere ami egy szériának állítólag a típushibája sem a világ pénze. Mégsem egy Alfa - kollégának megbontották a motorját 30.000 kilométernél. Vagy a szomszédom fiatja amihez többször láttam házhoz jönni a szerelőt vagy a vontatót. Ha drágállod a használtat vegyél újat 2.5 körül minimálfelszeretséggel. Jobban megéri mint egy 10 éves lefutott. Ha + nincs 1 misi sem használtra vegyél 1 kategóriával régebbit. Relatív az is drága. De tegyél még rá egy 10-est és vigyél magaddal szerelőt.
2014. ápr. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Legendásan megbízhatóak"


Voltak a régiek.


Az újak sem épp Alfák szerencsére, de már közel sem olyan megbízhatóak. A váltó (csapágyak) az 1.3-as swiftben valóban típushibásak, ahogy a motorvezérléssel is igen sok probléma van, illetve már a motorja is jóval kényesebb, mint a régié volt.


Kiemelném, hogy ettől még nem egy olasz "roncs" a típus, de már nagyon távol van a legendásan megbízhatótól.

2014. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mivel egyre drágább az autózás, ezért legtöbben a kisautókat keresik, főleg az újabb swifteket

na ezért adják még még 1 milla körül őket, mert így is megveszik, bezzeg a nagy autók a kutyának nem kellenek, így olcsók is

Közepesen felszerelt (klíma, szervó, abs) 10 éves opel merivát, vezetett szervízkönyvvel nem lehet eladni 1 milla fölött

2014. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!