Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak melyiket éri meg?

Első autónak melyiket éri meg?

Figyelt kérdés
Opel Astra G 1.6 Benzines vagy Opel Vectra B 1.7 TD?
2014. márc. 28. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vectra nagyobb és kevesebbet eszik, viszont drágább a dízelmotor szervize. Ha sokat mész évente (20-25 ezer km vagy fölötte) akkor jó a dízel.

Rozsdánál mindkét autónál számolni kell, ezeken felül amúgy nagyon jók.

2014. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dörmögő ***** válasza:
44%

Én a vekit mondanám.

Valóbban lehet drágább a diesel szervizelése, viszont ezek az isuzu motorok elég megbízhatóak. Nincs különösebb típushibája, jó eséllyel nem lesz vele gondod. Fogyasztása jóval barátságosabb mint az 1.6 benzinesé. Viszont nem olyan dinamikus, bár sokaknak tökéletesen megfelel.

2014. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dízelt sosem szabad azért venni, mert kevesebbet eszik. A hangsúly azon van, hogy milyen célt szolgál egy autó, és az alapján kell eldönteni, hogy arra benzin vagy dízel a jó. Arra, hogy városban szaladgáljunk vele, gyereket ovba, melóba menni stb. teljesen felelőtlenség dízel autót venni. Ezeket a dízeleket megöli a sok rövid távú autózás hideg motorral.


Szóval ez annak a függvénye, hogy mire lesz használva az autó. Ha városban, akkor én azt mondom legjobb a G Astra 1.6-os, de akár 1.4-es motorral is. Ha hosszabb távra kell, és olyan évi 20-25 ezer kilométerhez akkor dízelt ajánlom.

2014. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj. Hogy lenne vele a városban is furikázva sokat, meg hosszú távon is furikázva sokat... :D
2014. márc. 28. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd meg a dieselt, az 1.6-os benzines városba 9-10 l-rel eljár, a diesel olyan 8 l-rel.
2014. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már, unokabátyámnak is 1.9 tdi van és 6-7L-t eszik városban. O.o Ahhoz képest ez a 10 meg 8 elég soknak hangzik. :O
2014. márc. 29. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy 1.6-os szívóbenzines kocsival simán meg lehet etetni 10 l-t városban, ezt tapasztalatból írom. Egy 1.7-es TD meg pályán fogyaszt 6 l-t.
2014. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dörmögő ***** válasza:
Nekem az 1.7 td b veki városban kb 6.5-öt eszik.
2014. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszi, hogy valaki tapasztalatból megosztotta velem ezt. Ezt a 10 valahány litert valahogy nem tudom elhinni. Ettől eltekintve köszönöm mindenki válaszát, mindenkinek ment a zöld pacsi! :)
2014. márc. 29. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:

katalogus.hasznaltauto.hu/opel/opel-25438


Én fejből mondtam a fogyasztás az én 2.2-es szívódízeleméhez viszonyítva. Gyári érték alá vinni meg elég nagy mutatvány, főleg úgy hogy általába a gyári értékhez hozzá kell adni +1 litert.

A 9-10 literes fogyasztást meg tapsztaltam is, igaz nem Opelben, de ugyanolyan motor van benne. Ha nyomtuk neki akkor 11 l is elérhető, ha óvatos akkor 9, ha normálisan közlekedel vele akkor 10 l.

2014. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!