Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kocsit vegyem? Vagy...

Melyik kocsit vegyem? Vagy inkább benzinest kellene?

Figyelt kérdés

Golf 2-es. Jól összerakott 86-os évjárat?


Seat ibiza 96-2000-es évjáratig?


Dieseles mind a kettő. Seatból még gondolkodok, hogy tdi vagy sdi legyen. Melyik lenne a jobb? Kb 5 literes fogyasztást akarok. Ebbe egyébként chip mehet nem?



Melyikkel járnék jobban dízeles vagy benzines? Tudom, hogy benzinesbe beülök és nyomhatom, de fogyasztásban dízelesbe jobban kijönnék. Vagy venni kéne egy benzinest és bele chip? úgy kb 5l-ből elmennék vele?


2014. márc. 10. 16:17
 1/6 dani900 ***** válasza:

Persze, chip, 5 literes fogyasztás, és közben menjen is mint állat...

Vagy keveset fogyaszt, vagy jól megy.


Hogy érted, hogy benzines + chip = kevés fogyasztás?


Nincsenek csodák, egy benzines ibiza 7 liter környékén fogyaszt.

Az SDI szopó dízel, a TDI turbós. Már, ha épp nem tudtad.


Egyáltalán milyen chipet akarsz egy fénykorában 60 lóerős olajkályhába? Milyen célból?

2014. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem ilyen életkorú autóknál nem érdemest dieselest választani, mert több már a probléma velük, megkopottabbak az alkatrészek és a dieseles javítása többe kerül, mint egy benzinesé. Én am. ezek közül egyiket se választanám, inkább akkor már egy 2000-2004 közötti Suzuki Swiftet vennék, az olcsó, fenntartásban se drága mivel kis fogyasztás, olcsó alkatrészek. Viszont, hogy kérdésedre válaszoljak, sztem inkább akkor a 96-2000 közötti Ibizát vedd meg.
2014. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy jól összerakott 28 éves Golf2, ami nincs széthollva/rohadva... az akkor is csak egy 30 éves autó lesz.


Nem mintha nagyságrendekkel előrébb lenne egy '96-os Ibiza, de azért mégis csak sokkal jobb.


Nézz egy jó SDI Golf3-at, azzal meg lesz az 5 literes fogyasztás és a trafitól sem kell tartani. :)

2014. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért chip, hogy 6-7l-ből 5litert varázsoljak :D


Swift nem az én autóm:)


golf 3-on kívül melyik más ibizához hasonló kocsit tudnátok mondani amit még megérné megvenni?

2014. márc. 10. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha lenne ilyen chip hogy 20%-al csökkenti az autó fogyasztását miközben ugyanolyan tartós marad az autó akkor a gyártók, akik évtizedeken keresztül a világ legjobb autós mérnökeit foglalkoztatják, miért nem alkalmazzák? Na ugye, felejtsd el.


Gondolom sok pénzed nincs autóra ezért nézed a 2-es golfot. 3-as ha belefér a keretbe akkor azt, vagy Corsa, Mazda 323, Civic.

Ennyiért ne keress olyan autót ami 5 litert eszik, nem fogsz találni, ha lenne is a piacon azt nem te fogod megtalálni hanem a nepperek akik éjjel-nappal a hirdetéseket nézik.

2014. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen chip, 20-25mp/100km gyorsulás idéz elő, és csak japán autónál láttam még, városi duoban 17-25km/óra átlag sebességnél ez senki nem érdekel, a motort is lekapcsolgatja.


üdv.: Tokyo fan.


Japánban vízadalék is van a kamionokban, európaiak számára nem elfogadható kompromisszumokkal.


Nissanokba itthon is elérhető, német országból, esetleg japánból előrefizetve és megrendelve a chip. Itt ugye nem számít a kormányoldal. ;)

2014. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!