Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel másabb benzines...

Mennyivel másabb benzines kocsit vezetni, mint dieselt? Mert én dieselen tanultam. De mostanában szeretnék kocsit venni, és mindenki jobban ajánlja a benzinest. De hallottam hogy azzal hamarabb lefulladni. Kicsit tartok tőle! 1 hónapja van jogsim.

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Dízelt vegyél.

1 hónapja van kezembe a jogsi, dízelen tanultam, benzin van itthon.

Benzin: elindulsz és rögtön gáz vagy fulladsz, főleg télen.

Dízel: elindulsz és gáz nélkül is megy a kocsi simán.


Ennyi különbséget vettem észre, meg ugye fogyasztásba és teljesítménybe van még különbség...

Én a dízelt ajánlom ahogy mondottam.

2011. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Több gázt kell neki adni induláskor, lassabban kell felengedni a kuplungot és nem fullad le. Menet közben nem veszel észre semmi eltérőt, talán annyit hogy jobban gyorsul és csendesebb. Én 90Le-s dízelen tanultam és lomha volt. A 60Le-s benzines jobban ment mint az.

Ha szeretsz odalépni akkor benzinest vegyél. Ha sok pénzed van autóra de szeretnéd hogy keveset fogyasszon és az se számít ha nem gyorsul jól akkor dízelt vegyél.

2011. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts tőle, meg kell tanulni. Az a kérdés, hogy később amikor már van rutinod, milyen autót szeretnél vezetni. Nem ördöngős. Mindkettőnek megvannak az előnyei, és a hátrányai. A gázolaj olcsóbb mint a benzin, viszont a Diesel motor javítása jóval drágább mint a benyásé. A Dieselt nem lehet pörgetni, a benzinest igen.(egy határig persze.)
2011. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem jó összehasonlítás, de:

Én benzinesen tanultam, de csak a tanfolyam végén mondták nekem, hogy valójában az, addig dizelnek hittem.(1.6 VW Golf).

Majd ezek után egy Fiat Ducato 3.0 dizelt, és egy Skoda Fabia 1.9 TDI-t vezettem rendszeresen.


Ezek után, mikor átültem elsőnek egy 1.4 es renault megane ba( benzines ) azt hittem else indul, olyan gyenge volt, és mikor most a napokban egy Peugeot 206 SW -t vezettem, 1100ccm es motorral, hát mit ne mondjak...


Szerintem egy Dizel autó:

-Erősebb

-Dinamikusabb

-Nem pörög annyira


Abszolút dizel párti lettem, a benzines autók valahogy a gyenge érzetet keltik bennem. És senki ne mondja, hogy nem gyorsul jól, mert azért a 1.9 es Fabiaban rendesen van erő...

2011. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem szeretnélek megsérteni,de a jogsit nem benzines ill. diesel kategóriára adták meg neked. Ha később kényszerből benzines autót kellene vezetned,mert éppen ismerősöd ivott,akkor te majd mondod neki:

-bocs,de diesel autón tanultam vezetni !?

2011. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 rush69 válasza:
100%
Egyet értek az utolsó hozzászólóval! Én dízelen tanultam vezetni, de nagyon hamar megszoktam a benzines utána!
2011. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dízel alul nyomatékos, benzines felül. A stílusod dönti el, hogy pörgetős vagy váltogatós vagy :). Én dízelt vennék, fogyasztás miatt, bár benzines párti vagyok, és most is az van. Jobb egy jó dízel mint egy rossz benzines, és fordítva.
2011. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ha magadnak akarsz kocsit venni, akkor szerintem olyat vegyél, ami a vezetési stílusodhoz illik.

Célszerű vagy bérelni egy napra egy benzinest, vagy kölcsönkérni valakitől, esetleg megkérni oktatódat ajánljon olyat, akinek benzinese van, hadd próbáld ki pár órára.


Röviden a két stílus:

- dízel: alacsony fordulatszám tartományban tartod a motort, egy fokozat rövid, gyorsan váltogatsz felfele, és érzed hogy a kocsiban van erő, "húzza elölre a kocsit" akár alapjáraton is. Nem kell pörgetni, nyugis, amolyan "nagypapás" tempójú vezetés, érzed hogy van alattad egy jó gép


- benzines: nyomni kell a gázt hogy ne fulladj le, sokkal magasabb fordulatszámokon kell váltani, lehet (sőt valamennyire kell is) húzatni, pörgetni. A benzinesnek kifejezetten árt ha nagyon alacsony fordulaton váltasz.



Műszakilag a benzines egyszerűbb, a dízel összetettebb, ezért drágább is. Tudni kéne hogy milyen árkategóráiban keresel autót. Az én vezetési stílusomhoz pl közelebb áll a dízel, de amilyen árkategóriában kocsit vettem (300e) ott normális dízelek nem voltak, így benzinest vettem (illetve 500e alatt dízelt venni baromi rizikós, mert ha para van vele, az sokba kerülhet).


Benzinesen tanultam, így nem volt újdonság, de a szívemhez a dízel közelebb áll. Ha veszek majd valamit 1 milla környékén (ami a tanuló időszakom után lesz) az tuti dízel lesz (vagy benzines, de akkor mindenképpen flexi fuel-es).


Néha elgondolkodom de jó lenne dízel kocsit vezetni.... Szóval szerintem próbáld ki a benzint is, mert sokat számít ha olyan autót vezethetsz, ami közel áll a stílusodhoz, elvégre azért veszel kocsit hogy élvezd a vezetést.

2011. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bp1985 ***** válasza:
100%
Dízelen tanultam. Megjött a jogsim. Másnap benzinessel mentem Brno-ba. Semmi bajom nem volt vele. Amúgy benzinessel is lehet csak kuplunggal menni, bár nem sokáig, meg nem gyorsan.
2011. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én 1.4es(75lóerős) golf plusson tanultam

előtte vezettem aviat(köztudottan nem erős diesel tgk)hát ott se lehet üresen elindulni olyan könnyen...úgyhogy nálam ennyit a "diesel alapjáraton való elindulásáról"(jó oké tudom tgk...2800kg...szal..nem nagy)

itthol egy 2literes opel van...alapjáraton is elehet indulni vele...mondjuk,kiugrásoknál kell gáz,alapjárat nem elég...

engem úgy oktattak hogy elindulásnál mindig toljak egy 1500öt...

szerintem ez a valóságba nem igazán érezni...

2011. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!