Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 19 éves lány vagyok. B-s...

19 éves lány vagyok. B-s jogsival. Csináljam meg az Ak-t, vagy várjak még, hogy letehessem rögtön az A-t?

Figyelt kérdés

Félek, hogy nagyon nagy lesz elsőre.. tapasztaltak véleményét szeretném kikérni.. de azon is gondolkodtam , hogy elmegyek robogóra letenni vagy csak venni pár órát, hogy egyáltalán megszokjam a két keréken közlekedést..és csak utána az Ak. Eddig csak utas voltam..

Másik, hogy Pécsen, a "kékt" jó motoros iskola-e?


2009. dec. 13. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Robogóra nem kell letenni, ahhoz jó a B.
2009. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pontosabban segédmotoros kerékpárra nem kell A vizsga.


Ha van B vizsgád,

kellene tudnod az alapfogalmakat, mi a jármű, gépjármű, sm., mkp, szgk, thgk, busz.

Régebben ezt legalábbis tanították, de a KRESZ tank.-be ma is benne van.

2009. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Unokatesóm pécsen a kékt-nél volt, azt mondta, nagyon rendesek és jól oktatnak. Menyj nyugodtam Ak-ra, ha van agyad, nem fogsz meghalni vele. Honda cbf 250esekkel oktatnak.
2009. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem kell a segédmotorra letenni ha már van b-s jogsim, csak gondoltam még minden előtt elmennék venni pár gyakorlati órát segédmotorból és csak utána csüccsennék motorra.
2009. dec. 13. 22:06
 5/13 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan leteheted az Ak-t, 33Le a max teljesítmény ebben a kategóriában tudomásom szerint, és azok még nem olyan harapós gépek, de nem muszály olyant "erőset" venni kezdésnek lehet kissebbet is, mellesleg én is most tervezen letenni az Ak-t:)
2009. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
*olyan... bocsi:D
2009. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
a B- jo segédmotorra is, az A- val várnod kell 2évet
2009. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szerezz egy robogos pasit!
2009. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen tudom h az a-val még 2 évet kell várnom, igen tudom h már mehetnék robogóval mivel van b-s jogsim. annyit szeretnék csak tudni, hogy mit érdemes lerakni...az A-korlátozottat most, vagy várjak míg megcsinálhatom az A-t...hogy nem lesz e kicsit nagy elsőre?
2009. dec. 14. 21:05
 10/13 anonim válasza:

35/F 20 éve motorozok. Babetta, Simson, stb után ültem fel nagymotorra, ami a mostani Ak-nak felel meg. Miután kimotoroztam magam vele, tehát nem tudott meglepni, ki tudtam használni az adottságait és vágytam a nagyobb teljesítményre, csak akkor ültem fel nagyobb motorra. Most R1-em van, tehát a legerősebbel egyike. Nagyon örülök hogy betartottam a fokozatosságot, nem kezdtem mindjárt egy bivalyerős motorral.

Azt javasolnám neked, hogy mielőtt bármilyen jogsit megszereznél, kérj kölcsön vagy szerezz valahogy egy időre egy bármilyen robogót, kismotort, amivel belepillanthatsz a motorosok világába. Vagy megfertőz teljesen és tovább lépsz, vagy azt mondod hogy (egyenlőre) ez bőven elég, de lehet hogy soha többet nem akarsz elöl ülni a motoron. Aztán ha tetszett a próba, vegyél egy váltós kismotort, ne robogót mert az más világ. Használd, gyakorolj vele, ha élvezed és igényled az erősebbet, akkor csináld meg az Ak-t és vegyél nagyobbat. Ha ezt is kimotoroztad és még mindig szeretnél nagymotort, akkor csináld meg az A-t és pattanj nyeregbe! De semmiképp se tervezz úgy, hogy majd, 2 év múlva felülsz egy nagyvadra és te leszel a király(nő) az úton. Akik így csinálják, igen keményen hozzájárulnak a motorosok baleseti elhalálozási statisztikájához.

Szóval tartsd be a fokozatokat saját érdekedben, jó érzés ha csajok is vannak a motoron de az gáz ha mindjárt az első nagymotoros karikán tolószékbe vagy koporsóba kerülsz... Sajnos erre akkor is van esély ha mindig körültekintő és óvatos vagy, vannak vétlen balesetek. Nem akarlak elijeszteni a motorozástól de szeretném ha átgondolnád a fentieket. A türelmetlenség és kivagyiság a motoron az életedbe kerülhet! De én is élek, ugyan estem már kisebbet is meg nagyobbat is, még szeretnék jópár évet motorozni! Engem megfertőzött a babetta annakidején:)

2009. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!