Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki analfabétaként motorozni?

Műszaki analfabétaként motorozni?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta akarok már motort venni, meg is van az A2 jogosítványom rá, viszont teljesen műszaki analfabéta vagyok, egy kereket nem tudok lecserélni, nem hogy olajat, meg szelephézagot állítani, és kitudja még miket. Olvasom a fórumokon hogy mindenki magának szereli és állítgatja a motorját meg szervizelgeti, én viszont semmi ilyesmihez nem értek, így félek kicsit ettől. Mivan ha elromlik alattam a gép mikor épp messze járok, stb. Valami megbízható de olcsóbb masinát akarok, pl GS 500, de nem tudom, így bele merjek e vágni főleg egy régebbi motor megvásárlásába. Mi a véleményetek?
2014. márc. 5. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lerobbansz akkor úgy se állsz neki szerelni mert ahhoz mindig nálad kell hogy legyen valami szerszámkészlet.

Ha viszont szervizbe kell vinned akkor ott elég sokat elkérnek a javításért és nincs is olyan sok motoros szerviz.

Én otthon cseréltem ki mindig a kopó dolgokat.

2014. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vannak olcsó jó szerelők is nem csak szerviz létezik,én sohasem hordok magammal szerszámokat mert nem szeretem sem a hátizsákot sem a motoron lévő dobozokat
2014. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alaposan is széttörhet a motor, ha messze jársz, s akkor a szerszámkészlet se segít. Legyen az embernél telefonszám, nagyobb külföldi túrákon biztosítás, ilyenek.

Mi sem szerelünk a párommal, olaj- és ledcsere a max. Eleve megbízható motort választottunk (egy BMW és egy Hyosung, mindkét márkának voltak problémás modelljei, de nekünk nem olyanok vannak :D), ezek sosem hagynak ott az út szélén, amíg nem esünk nagyon nagyot vagy nem felejtünk el néha ránézni a BMW szíjára... Az elszakadt egyszer, na olyankor sem lehet szerelni, le kell szedni a komplett hátsó lengőkart. Ha az ember messzire megy, akkor ezt lehetőleg ne repedezett szíjjal vagy málladozó szíjkerékkel tegye :D Ja és a defektspray is hasznos, egyszer május elsején volt egy defektje szintén a BMW-nek, Ausztriában, vadiúj kerékkel...

Az, hogy régebbi motor, nem akkora gond, csak megbízható fajta legyen és persze rendesen szervízeltesd egy hozzáértő szakival. Mi ezt tesszük. Ha valaki nincs nagyon képben a dolgokkal, inkább bízza a hozzáértőre. A szervízelés úgysem lehet nagyon alacsony, az alkatrészek és az olaj miatt... Aki ért hozzá, remek, de nem gond, ha valaki mindenért szerelőhöz jár.

Persze vannak jó, de feleslegesen drága szakik. Ki kell fogni a megfelelőt. Én ahhoz vittem a kicsikémet, akit a magyar márkatársak ajánlottak egy oldalon, őt biztos nem hozza zavarba a motorom és nem is keewayezi le, mint a honda szakszervízes ürge...

2014. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!