Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlása előtt állok....

Autó vásárlása előtt állok. Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Két autó között variálok.Nem akarok nagy igényű autót venni így vagy egy Opel Astra F 1,4 8 v vagy egy Suzuki Swift 1,3 8 V között variálok 2000 évjárat.Mind a kettőnek van előnye hátránya,de olcsó az alkatrész hozzá és mind a kettőnek kicsi az igénye a motorja stabil.Szerintetek melyiket érdemes megvenni vagy van más hasonló autó is?

Amúgy 400.000 ft ot tudok rászánni vásárlásra + átírás szervizre van 150.000 ft félre rakva!



2014. márc. 4. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt Astra F, de 1.6 8v verzióban. A motorjához először valahol félmillió kilométer felett kellett hozzányúlni! Swift (a régi) volt néhány ismerősömnek. Az 1.3 már többet eszik, mint az egy literes, de kevesebbet, mint az Astra, mert kisebb a motor, és a súly. Nekem az volt vele a gondom, hogy nem túl tágas. Inkább ezért választottam az F-et. A rozsdásodásra kell odafigyelni, meg ha voltak már javítva, az szakszerű legyen.
2014. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az F Astra nagyon tud rozsdásodni, rohadásmentest ennyiért nem fogsz találni. Inkább Swift, kisebb rizikó.
2014. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
F Astrám volt, 18 éves korában, 280e km után adtam túl rajta. Addig soha nem hagyott cserben, csak az első féket kellett felújítani. (16e Ft volt.) Rozsda csak a motorháztető élén jelentkezett. Ja, meg a végén már a belső kijelző nem működött rendesen, a hőmérsékletet nem mutatta. De ne vegyél Astrát, mert meöl az unalom! Semmi szerviz, semmi izgalom, hogy renben van-e, csak beülni reggel, aztán menni....
2014. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkét autóból legjobbak ezek a 8 szelepes motorok, a világból is kivisznek. Én személy szerint inkább az Astrát választanám, hiszen pont annyira igénytelen amennyire kell, de tágasabb és kényelmesebb is a Suzukinál. Ennyi pénzből jó állapotút találhatsz, bár nem feltétlen 2000-es évjáratút.
2014. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Astrát kerüld el, semmiféle ergonómiáról nem hallottak az Opelnél, amikor tervezték. Az 1.4 ráadásul olyan, mintha hátrafelé menne...


400-ból patent, villanyablakos, plüssös 1.3-as Swifteket találsz, én Sedant vennék, sokkal tágasabb, kényelmesebb autó, nagyobb csomagtartóval. Nem nagyon romlanak el, van a családban egy 1.6 LPG-vel, mi mentünk vele vagy 120 ezret, most van benne 260, kopó alkatrészeken kívül (fék, olaj, gumi) egyszer volt elöl lengőkar csere, meg egyszer kellett a kipufogót cserélni, két lépcsőben. Motorikus hibája nem volt, az ajtónyitásra felgyulladó belső világításon kívül működik mindene, villanyablak, központizár, immo, szervókormány, stb. 2000-es autó.


Van az ismeretségi körben egy 1.6 Fastra, 99-es, Classic darab, 1.6 75LE motorral, hát az konkrétan nem megy, zéró komfort, nyista szervó, borzasztó ülések, gyökér úton mozgó kuplungpedál, még gyökerebb váltókulissza, és kézifékkar, arról nem is beszélve, hogy a kormány sincs a vezetőülés középvonalában. Rohad, mostmár elég sok helyen, pedig garázsos autó, 200 van benne. Most volt katalizátor cserén, fék felújítás kompletten, bő 100 rugó volt.


A Suzukink sose látott garázst, a típusspecifikus helyeken rohad: hűtő alatti kereszttartó, és a szélvédő felett hólyagos, nem lukas. Másutt nincs rajta rozsda.

2014. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-össel nem vitatkozok, de 1 dologban nem értek egyet. Szerintem kifejezetten kényelmes az F, már majdnem franciásan puha az ülése, egy F-ből G-be átülve rendesen fapadosnak érzed a G-t, olyan kemény az ülés benne.


A barátodé azért rossz, mert Classic, lengyelek csinálták.

Valószínűleg teljesen alap felszeretség.


Az 1.6-os 100 LE-s azért megy!!!! Family-s felszereltséggel meg a maga kora luxusa volt.

2014. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sok lényegi különbség van a 2 autó között. Vedd meg azt amelyikből hamarabb találsz ennyi pénzért egy normális állapotú darabot. Főleg magánszemélyeknél keresgélj, ott nagyobb rá az esély, mint egy kereskedésbe, persze utóbbiba sem lehetetlen kifogni.
2014. márc. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem Astrám van, de egy haverom jóvolából sokat utaztam Swift sedanban. Mindegyikből nagy a választék, alkatrész fillérekért, a világból is kivisznek, ha nem hajtod széjje, plusz jó eséllyel bárki tud segíteni, ha leállsz vele az út szélén. Sztem az Astra kényelmesebb, tágasabb, a csomagtartóba is lehet pakolni azért. Vigyázz a tanksapkánál és a küszöböknél, hogy ne rohadjon. De 400 + 150ből elég jókat lehet kifogni mindkét típusból. Hajrá!
2014. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

"Az Astrát kerüld el, semmiféle ergonómiáról nem hallottak az Opelnél"

Mert a Swift olyan szép és ergonómikus a beltere :)

Egyik autó sem a szépségéről híres.

Inkább akkor már megpróbálnék hozzátenni még legalább százezret és akkor venni egy G Astrát, az előbbi kettőhöz képest egy dizájnautó már ha ez számít (). Benzines, 1.4-esben már meg lehet venni félmillióért, a 2000 után gyártottak közül lehet válogatni ennyiért, ezek még elég fiatalok ahhoz, hogy szanaszét legyenek rozsdásodva, illetve nem is hajlamosak a rozsdásodásra a 2000 utániak (csak ez előttiek). 1.4-es motorral ez is kimegy a világból (nem eszi az olajat). Az 1.7 dízel is, ráadásul az tartós isuzu motoros.

Az utóbbi években két ismerősöm is váltott G-re Swiftről és nem bánták meg.

2014. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

ma 10:22

Nézegettem G-s astrákat meg vezettem is de nekem az ülése nagyon kényelmetlen és hosszútáv megtételére kellene nekem min 500-600 km!Az F es astra kényelmesebb és ahogy néztem G-s astrát 600.000 ft alatt normálisat nem kapok annyi pénzem most sajnos nincs rá!

2014. márc. 5. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!