Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 500ccm motornál mire kell...

500ccm motornál mire kell figyelnem vételkor?

Figyelt kérdés

suzuki gs 500, honda cb 500 kezdőmotor lenne a terv, 500 rugó körül.

Köszi előre is.



2014. márc. 3. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Jön-megy-megáll. Ezek a legfontosabbak. Világítson,dudáljon,működjön..:)
2014. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első körben keresd meg az adott két típusnak a fórumait, biztos van pár. Utána olvasd végig nagyjából, mire a végére érsz nagyjából tudni fogod mik a motorok gyakran előforduló hibái, gyenge pontjai, miből lehet következtetni, hogy úton van egy komolyabb baj. Így egy vásárláskor már talán észreveszel valamit, amiből pár hónapon belül egy költségesebb móka lenne.


De ha keresel valami normális környékbeli motorszerelőt/szervizt szerintem ott is szívesen fognak segíteni.

2014. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd körbe,mennyire sérült.Kerekek egyenesen futnak-e,fékek állapotát(tárcsák,betétek,fékcsövek).Gumik állapotát,láncot,lánckerekeket.Indítsd be.Szívatóval szépen kell járnia,majd fokozatosan visszatolva,bemelegedve egyenletesen,zörejektől mentesen járjon.Ülj rá,nézd meg a rugóstagokat,első villából nem folyik-e az olaj,olajpára.Húzd be a kuplungot,fülelj,nem történt-e változás,rendellenes hang.Tedd sebességbe,indulj el vele,majd állj meg,nézd,hogy a fékek nem szorulnak-e,a motor nem füstöl kéken.Próbakörön egyenletesen szépen húzzon,ne torpanjon meg,váltásnál ne rántson.Próbáld kia fékeket,döntögesd.Apró hibák így is előjöhetnek,de ha ezeket megcsinálod,akkor remélhetőleg több örömöd lesz benne,mint bosszúság.Jómagam egy GS500F elégedett gazdája vagyok.2005-ös a gép,magam szervízelem,meg vagyok vele elégedve.A szokásos gumi,láncszett cseréjén kívül egy féklámpakapcsoló adta be az unalmast,2800-a pótlása.Tudom ajánlani,kezes megbízható,alacsony fenntartású gép,sok örömömet lelem benne a mindennapokban.
2014. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lz93 válasza:

Első teló fékolaj ne szivárogjon

Gumik állapota

Kék motorfüst

Lámpák

Menj vele egy kört és egy pillanatra 2 sec alacsony sebességnél engedd el a kormányt, ne menjen el se jobbra se balra, vagy csak nagyon enyhén

Alacsony fordulatszámról jól húzzon

Váltóolaj szint mérés!

2014. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!