Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorra led bekötés, hogyan...

Motorra led bekötés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vettem 140 cm hosszú led "szalagot" rákötöttem egy kapcsolóra és a kapcsolóról pedig az akksira a saruk alá. (körbevolt szigetelve szóval nem érhetett össze a 2 drót a kapcsolónál) mikor rákötöttem mind a 2 drótot az akksira kiégett a vezeték.... Nem tudom mit ronthattam el!:( Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!!!!

2014. márc. 3. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

tejézusisten, ember!

8. osztályos fizika!

Csak úgy rákötötted? Ez olyan mintha egy kis led villanót bedugnék a hálózatba!

2014. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1: A motor nem karácsonyfa.

2: A LED szalag nem, a 140cm-es meg főleg nem szabályos a motoron.

3: Ha ennyire nem értesz hozzá ne kókányolj.

4: Szerencséd hogy ennyivel megúsztad. Ezt a LED szalagos baromságot meg felejtsd el.

2014. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amikor vetted, akkor mit mondtak, hogy hány Voltra lehet rákötni? Csak azért kérdezem, mert a ledek működési feltételeit ismerem, de a led szalagról nem tudom milyen a bekötése. Srosan vannak-e a ledek benne, esetleg párhuzamosan? Abból lehetne valamit mondani.


Szerintem kérdezd meg ahol vetted, hogy az közvetlenül ráköthető valamilyen feszültsége, vagyis van-e benne valami, legalább egy megfelelő ellenállás amivel valahány Voltra lehet illeszteni, esetleg speciális áram generátor áramkör?


A másik lehetőség, hogy a ledek darabonként párhuzamosan vannak kötve valamekkora soros ellenállással, amivel adott feszültségre van illesztve, vagy egyáltalán miként kell felfogni. A sima lednél nagyopn sok mindentől függ a jó és hosszú élettartamú működés.


Most inkább nem mennék bele részletesen, de a boltban megmondják hogyan kellett volna kötni.


Ha csak led van benne, akkor sem olvadhat meg a vezeték, mert legfeljebb elvillan a led chipen belül a bekötő huzal. Ott valami mást kötöttél rosszul. Azt nézd meg. hogy a vezeték meddig égett meg? nem lehet tudni mit hova kötöttél. Lwehet, hogy két vezetéket azonos két pontjára tetted és nem a leden ment az áram, hanem a vezető szál két végére került a betáplálás.


Mondom, így pontosan nem tudom hogy néz ki az ami nálad van,. de utána lehet nézni a boltban, mit hogy kell rá kötni.

2014. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Közben vissza olvastam és most nézem, nem pontosan írtam, így inkább javítom, ne maradjon itt hülyeség leírva.


Idézem a hibás részt:

"A másik lehetőség, hogy a ledek darabonként párhuzamosan vannak kötve valamekkora soros ellenállással, amivel adott feszültségre van illesztve.."


Jav.:

A másik lehetőség, hogy (a ledek darabonként sorosan vannak kötve egy-egy ellenállással) és az egyes ilyen tagok párhuzamosan vannak kötve egymással, ezzel egy adott feszültségre van illesztve, amit illik ismerni. Ezt az értéket eladáskor meg kell adják.

2014. márc. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
12 V - os led szalag, 3 ledenként van beépített ellenállás.
2014. márc. 7. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Az úgy jó. Akkor a led kb 10 Voltot vesz fel belőle és a többi feszültséget az ellenállás eszi meg. Az rendben is van, ha jól kötöd be.


Az biztos, hogy a két megfelelő bekötési pontra kötötted a tápfeszültséget? Gondolom adtak hozzá egy szalagra húzható csatlakozót és abból kettő vezeték jön ki? Nem lehet, hogy az azonos pólus kétszer is elérhető a led szalagon, illetve a csatlakozón keresztül más pontok is elérhetők és azonos vezeték két végére került a + és - tápfeszültség?

Mert akkor lehet, hogy azonnal szét ég a vezeték. Másképp elképzelhetetlen. Na meg a + és a - helyes bekötésére is figyelni kell, különben meg nem működne egyáltalán.


Itt a videón egy hálózati tápegysége kötik a led szalagot.

http://www.youtube.com/watch?v=Dlu-YjfBQ90


Nálad is így volt bekötve, csak éppen a 12V-os akkura és nem a hálózati tápra ugye?

2014. márc. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ugyan ilyen led szalagom van, igen valószínű hogy fordítva kötöttem rá az akksira. Köszi a segítséget!
2014. márc. 8. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:

ha fordítva kötöd rá, attól nem keletkezik rövidzárlat. Valami más lehetett ott. Azt nem tudom, hogy a csatlakozót rá lehet-e tenni másképp. Nem az okozott-e valami olyant, hogy azonos réz fóliára került a feszkó..


Szerintem ha megint próbálkozol, akkor vigyél magaddal egy "olyan" akkut és kérd meg az eladót, hogy mutassa meg, próbálja ki róla, hogyan is világít. Közben mindent meg tudsz figyelni.

2014. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Esetleg kérd meg ha kipróbálja, hogy hagyja rajta a csatlakozót a vezetékkel ahogy az rá való. Még ez jutott eszembe, hogy legyen valami félre érthetetlen megoldás..
2014. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megcsináltam! :) ha érdekel az volt a baj, hogy a kapcsolóra mind a 2 vezetéket rákötöttem.... jobban végiggondoltam és hát ugye csak az egyik vezetéket kell rákötni... mert mért is szakítanék meg 2-őt mikor kikapcsolom?:D rákötöttem 1 vezetéket utána 2 őt az akksira a megfelelő helyre és rendesen működik! :) köszi a segítséget, ment a zöld pacsi!!
2014. márc. 9. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!