Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 159 benzin vagy dízel?

Alfa Romeo 159 benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés
Melyiket választanád a kettő közül és miért azt ? Ha esetleg van valakinek saját tulajdonban akkor leírhatja tapasztalatait róla! Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 15. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyors válasz az, hogy: Mindegy, csak Alfa 159 legyen.

Bővebben: újonnan (mert jelenleg még lehet kapni szalonból is) jobban hajlanék a 200 lovas TBi benzines motorú felé.

Ha reálisan nézem, akkor azt látom, hogy újonnan olyan árban van, mint a 3-as BMW-k, 8-10M körül, úgyhogy inkább használtan nézegetem őket és akkor meg már inkább az számít, hogy melyikből sikerül jobb állapotút kifogni. Dízelből több eladó van, a benzinesek meg olcsóbbak, mert nem annyira kelendőek.

2014. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én a dízeleseket nézegettem mert abból van több csak a hátránya ,hogy több a meghibásodási lehetőség mint egy benzinesnél... vagyis kicsit azért tartók tőle.
2014. febr. 15. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Alfa159-ből újonnan már csak a raktáron maradt készletet árusítják, mivel már nem gyártják.

Én dízelt vennék, abból is az újabb multijet-et a 2.4JTDm-et.

2014. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"több a meghibásodási lehetőség mint egy benzinesnél"

Ez nem feltétlenül van így. Ezek az Alfa dízelek már elég jók. Csak nem kell kitaposni az autó belét és akkor sokáig megbízhatóan szolgál majd.

2014. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest,hogy mennyien szidják az olasz autókat meg az Alfát, így úgy szar meg állandóan szervizbe kell hordani nekünk van egy 156-os 1.9 jtd de bő 300 ezer km van benne és nem volt még komolyabb problémája pedig az előző tulaj kb munkás autóként használta és nem volt kímélve. Én azóta nagyon rajongok az Alfákért de a 159-es meg egyenesen megbolondít annyira tetszik. Olyanra pályázok most azért kérdeztem ki mit gondol róla! :)
2014. febr. 16. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze annyira sz@r a jtd, hogy gyakorlatilag az összes common rail motornak az az őse. Jah, hogy ezt általában elfelejtik megemlíteni.. :)
2014. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!