Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig szabad maxiálisan...

Mennyi ideig szabad maxiálisan tölteni egy aksit? 70ah-s.

Figyelt kérdés
70 ah-s Bosch aksimat töltöm már 23 órája 12V-vel (6 amperes töltő). A töltőn ledek vannak melyből a leírás szerint a töltés elején sok világít majd egyre kevesebb. De a 23 óra alatt egy lámpa se aludt ki vagyis nem tudni mikor töltődik fel az aksi. Nem túl sok ez a 23 óra? Nem ártok vele az aksinak ha tovább hagyom töltődni? A töltő egyébként ilyen: [link]

2014. jan. 26. 14:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a töltő az jó csak tök szar az aksid, pl. cellaztárlatos. Én hülye vagyok az elektronikához, de az automatikáját úgy képzelem el, hogy 13v töltésnél az aksi eléri a 13v-ot feszültségkülönbség ugye már nincs, ettől kezdve megszűnik az elektromos áramlás,fel van töltve. Utána még rajta van a töltő , nem hiszem hogy kárt okoz. De ugye a zárlatos aksit nem tudja feltölteni, mert a betáplált energiát megeszi.
2014. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Pont erre (is) jó az általam mutatott töltő: [link]


Töltés előtt leteszteli az akkut, hogy nem cellazárlatos-e, veszi-e a töltést. Ha valami gond van vele kijelzi és nem indul el a töltés.

Van több más funkciója is pl szulfátmentesítés. Elég profi cucc szerintem. Mondjuk árban sem a pár ezer forintos hipermarketes kategória.

2014. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Én is az aksira gyanakszom, de Bárdiéknál ahol vettem bevizsgálták és közölték, hogy nincs baja.

Ha zárlatos egy aksi attól még működhet az autóban?

2014. jan. 27. 11:05
 24/29 dirtboy ***** válasza:
akkor már nem,kuka
2014. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mi lehet a baja? Minap több mint 200 kilométert mentem vele, erre másnap alig indult be az autó. Tudom, hogy hideg van, de ennnyire?

A generátort már megnézettem az aksit is, a fogyasztókat is megnézték, hiába. Senki nem talál benne hibát, télen mégis tök megbízhatatlan az autó.

2014. jan. 27. 11:09
 26/29 dirtboy ***** válasza:
100%

vezetékek is megnéztétek?

próbálj kérni egy ismerőstől aksit ami tutira jó,ha azzal is vacakol akkor biztos nem az aksi a gond.

2014. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Ez már a harmadik aksi amivel így viselkedik.
2014. jan. 27. 11:57
 28/29 dirtboy ***** válasza:
100%
akkor nem valószínű hogy az aksi lesz a gond,másban kell keresni a hibát.
2014. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz egy normális villamosságit találni. Már majdnem ráment a kocsi ára ezekre a vizsgálatokra és semmi eredmény. Nekem az utólag beépített immobilizer gyanús (hogy netán az szívja le az aksit), de a villamosságiak szerint nem szívja le semmi.
2014. jan. 27. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!