Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig szabad maxiálisan...

Mennyi ideig szabad maxiálisan tölteni egy aksit? 70ah-s.

Figyelt kérdés
70 ah-s Bosch aksimat töltöm már 23 órája 12V-vel (6 amperes töltő). A töltőn ledek vannak melyből a leírás szerint a töltés elején sok világít majd egyre kevesebb. De a 23 óra alatt egy lámpa se aludt ki vagyis nem tudni mikor töltődik fel az aksi. Nem túl sok ez a 23 óra? Nem ártok vele az aksinak ha tovább hagyom töltődni? A töltő egyébként ilyen: [link]

2014. jan. 26. 14:06
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig lehet egy zárt aksi a töltőn? Már 12 óra is sok?
2014. jan. 26. 16:26
 12/29 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted.

Ha a töltő vacak, mindenféle szabályzás nélkül tölt, ne kösd rá, semennyi időre sem.

Ha automatikus,, tehát feltölti 14,4-re, ésutána átáll 13,8 voltos fenntartó töltésre, akkor akármeddig rajta lehet, akár az ősszel kivett akku tavaszig, ha motorról lenne szó.

Nincs válasz a kérdésedre, nem lehet értelmesen megválaszolni.

2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ilyenem van: [link]

És egy 77Ah-s Bosch S5 Silver Plus akkut töltöttem vele a napokban.

A töltő leírsa szerint egyébként akár hónapokig rajta lehet hagyni, mert ha teljesen feltöltött (kijelzi), akkor átáll szinten tartó csepptöltésre.

Szóval az akku közel nem volt lemerült állapotban. Dízel autót izzítással együtt is indított, csak már 12,4V körül volt a nyugalmi feszültsége, ezért gondoltam rátöltök.

Eltelt kb fél nap, mire jelezte a teljes feltöltöttséget.

2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ja és 110Ah-ig használható ez a típus, amiről az előbb írtam.
2014. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

"Szabályozás nélkül tölt" - ezzel arra gondolsz, hogy nincsen rajta feszültségmérő? Csak mert ha valami gagyi, akkor gondolom feszültségmérős verzióban sem megbízhatóbb?


Nem azért nincsen rajta mérő mert automata?

2014. jan. 26. 16:51
 16/29 dirtboy ***** válasza:
100%

a zárt akutoltésére jó az amit linkeltek ctech vagy egy ilyen is jó [link]


ha sima töltővel töltöd akkor méregetni kell a feszültséget.

[link]


ha 14,4et mutat akkor le kell venni töltésről.

kb 12óra eltelte után esik vissza le a feszültség a normál szintjére kb 12,8ra.

utána tudnál ismét rá tölteni ha szükséges.

legjobb megoldás ilyen aksiknál a csepptöltő és akkor nem kell méregetni,teljesen fel tudod tölteni az aksit.

2014. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Bocs, én befejeztem.

Mutattam két töltőt, amelyik jó. Mások is mutattak.


Nincs rajta műszer, mert csak. Visszajelzés van, piros= tölt, zöld = kész. Mivel szemlátomást fogalmad sincs (mint általában egy autósnak) az akkutöltés részleteiről, ennyi információ neked elég.

Tehát vagy vedd meg azt, amit nálad hozzáértőbbek javasoltak, vagy csinálj amit akarsz. Részemről nincs több válasz.

2014. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 dirtboy ***** válasza:
100%
rosszul írtam /CTEK/
2014. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszi dirtboy! A csepptöltős töltőkről honnan tudhatod a boltban, hogy azok? Van valami extra megnevezése?
2014. jan. 26. 17:27
 20/29 dirtboy ***** válasza:
100%
leírás pl,de ezeknek általában a nevükben is benne van
2014. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!