Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj-e az ha az autot üresben...

Baj-e az ha az autot üresben hagyom gurulni 90 -nél? Megha lassitás képpen visszakapcsolok 1 fokozatot?

Figyelt kérdés
persze hagyom a sebességet csökkeni
2009. dec. 3. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az üresben gorulás nem baj. Az egyesbe rakás igen. Nem egyszerűbb 5-ösben lassítani??
2009. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem úgy gondolta, hogy visszakapcsol egy fokozatot, tehát 5. ből 4. be. És nem 5. ből 1. be. :D
2009. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze egyszerübb de ha vissza kapcsolok 1 fokozatot(pl.:5-böl 4-be)akkor van motorfék ezt tudom csak azt nem hogy mekkora sebbeségnél ajánlottak a visszakapcsolás kb hogy amotor ne menjjen gallyra
2009. dec. 3. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:
a hangjából érzed, hogy "mennyire szendved" a motor, és a kicsit csúsztatott kuplung segít neki, nem érdemes motorféknél egyből "leugrani" a pedálról
2009. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs értelme visszakapcsolni, mert motorféknél ígyis-úgyis nulla a fogyasztás (legalábbis 1500-as fordulat fölött), és az áttételezés miatt 5-ösben tovább tudsz gurulni, mint 4-esben.
2009. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen autód van, de az autók 90 százaléka motorféknél nem fogyaszt, de ha üresben gurulsz, az alapjárati fúvóka nyitva van és ugye akkor kap benzint a motor. Ez pedig bizony a fogyasztásba beleszámít. Nem eget verő ez a többlet, de pluszfogyasztás. A lassítás céljából visszakapcsolt sebességi fokozat teljesen normális.
2009. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!