Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbós benzines autóba érdemes...

Teno kérdése:

Turbós benzines autóba érdemes E85 tankolni?

Figyelt kérdés

Vagy maradjon a tiszta 98-as benzin?

Esetleg 50-50%-ban?

Egy 87'-es Mitsubishiről van szó, szóval nincs teli elektronikával, ezért gondoltam h nem zavarná meg az Etanol.



2014. jan. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Megvenni könnyebb volt, ugye? :) Egyébként keverhetsz bele etanolt, de a gyári teljesítmény fenntartása közel sem garantált.
2014. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cordia/Terdia 1.6 turbo? :)
2014. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amióta rátették azt a szép nagy jövedéki adót, már nem fogja megérni anyagilag. Jobban sem fog tőle menni, olyan régi, hogy még biztos nincs benne kopogásérzékelő, és nem a motorvezérlő, hanem röpsúly állítja az előgyújtást.


Akkor venni észre némi teljesítménynövekedést, ha olyan a motorod (ez nagyjából a tíz év körüli korú autóktól igaz), hogy az előgyújtást mindig kopogási határra állítja. Az E85 105-ös oktánszáma jóval nagyobb előgyújtást tesz lehetővé. Kiegészítő elektronika az injektorok vezérlésébe azért kell, mert a szükséges +25% üzemanyagtöbblet a legtöbb motorvezérlőben már nincs értelmezve. Próbálja tartani az 1-es lambdát, dúsít, dúsít, aztán bizonyos százalék fölött bekapcsolja a checkengine lámpát, mert benzinből nem kellhet ennyi az adott légmennyiséghez. Az utólag beszerelhető elektronikák gyakorlatilag csak egy bizonyos százalékkal megnyújtják a befecskendezési időt, és ezt a szorzót korrigálják még a vízhő, terhelési adatok függvényében.

A mai E85 árak mellett egy átalakító ára már soha nem térül meg...

Én is csak azért járok vele, mert nem sötétedik az olaj, és jól néz ki a belülről is tükörfényes kipufogócső :)

2014. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Galant 2.0 Turbo ECI :)
2014. jan. 20. 22:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a 98as meg 100as benya, mivel alapból 97+ oktán kell neki gyárilag, tanksapkába is az van írva
2014. jan. 20. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak az a bajod hogy csörög, akkor egy hajszálnyit tekerj visszafelé az előgyújtáson.

Vagy keverj bele E85-t, 5% etanol amúgy is van a benzinben, 25%-ot nyugodtan tankolhatsz a benzinbe. Csak kicsit macerás a kétszeri fizetés a kútnál.

2014. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Semmi nem csörög, csak érdeklődtem h jobb-e neki, de ha nem jobb, akkor marad a 100as


Mert volt ugyanez nekem karbisba, az kajak jobban ment az E85-el, na persze akkor még tény h 240-280ft volt

2014. jan. 20. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!