Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet kérni azt hengerfej...

Lehet kérni azt hengerfej felújításnál, hogy egy kicsit többet köszörüljenek le belőle?

Figyelt kérdés

Egy kicsit gyengének érzem az autóm, arra gondoltam, mivel gyárilag elég alacsony a kompresszió benne, leveszem a hengerfejet, és elviszem leköszörűltetni, ezzel nagyobb lenne a kompresszió a hengerekben, kapna egy nagyobb levegőszűrőtt, és egy chiptuningot, nagyobb előtöltéssel, és így 100-as benzinnel használnám.

Szerintetek %-ban kifejezve mekkora lenne a teljesítménynövekedés ezeknek köszönöhetően?

Meglehet a 25%?

Gyárilag nem egy túlhúzott motor.


2014. jan. 20. 13:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

az miért fontos?

amúgy M73B53

két különálló rendszer az egész, azért kockázatos, motorvezérlőből is kettő van benne.

2014. jan. 20. 15:00
 12/23 A kérdező kommentje:
b54*
2014. jan. 20. 15:04
 13/23 anonim ***** válasza:

a motortuning nem ott kezdodik, hogy lekoszorulteted a hengerfejet...


bar ahogy nezem a motortipus alapjan, gondolom hozzajutottal sz*rer-h*gyer' valami lefingott BMW-hez, es most 'tuningolni' szeretned. hat sok sikert hozza, szerintem semelyik muhely nem fogja elvallalni, hogy komoly szamitasok, meresek nelkul lekoszoruljenek a hengerfejbol barmennyit is.

2014. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
lenne számítás, de azt nem én végzem hanem haverom
2014. jan. 20. 15:21
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez jól hangzik.

Először még műhely csinálja meg, utánna már te csinálsz mindent, aztán inkább haver számolja ki mert egyszer látta a TV-ben, hogy kell és a 3/4-ére még emlékszik.

Nem lesz ebből semmi, vagy ha mégis akkor úgy elbasszátok, hogy csak néztek.

2014. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

a köszörülést nyilván a műhely csinálja meg, neki van a felszerelése hozzá, de ahhoz hogy pontosan tudják mit kérünk, előbb ki kell számolni a dolgokat, amiket írtatok, de nekem nincs autószerelő végzettségem, ezért ezeket haver nézi meg, írja fel egy lapra mit hogy kell, hogy jó legyen, aztán visszük el köszörültetni.

Le-összeszerelést én is meg tudom csinálni, az nem igényel szaktudást.

2014. jan. 20. 15:40
 17/23 anonim ***** válasza:

'Le-összeszerelést én is meg tudom csinálni, az nem igényel szaktudást.'


aaaaa, dehogy, hiszen egy motort siman ki tudsz szedni anelkul, hogy eltepned a vezerles par vezeteket meg el ne tornel par vekony, de annal fontosabb csovet, ilyesmit....


egy het mulva itt fogunk viszontlatni, es azon fogsz vinnyogni, hogy hol szerzel most motort a lepukkant, szethajtott, es most mar motor nelkuli bejemvedbe...

2014. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
meg ugye nyomatekkulcs meg szervizleirasok nelkul is tok pontosan be tudod allitani, hogy a hengerfej-csavarokat mennyire kell meghuzni es milyen sorrendben...
2014. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az új hengerfej csavarokhoz adják a leírásokat is és a meghúzási nyomatékot... :P


Én a teljesítményemelést első körben nem csak a hengerfej tákolással kezdeném. Akkor inkább polírozott szívósor,új kipuff, moddolt szoftver és nagyobb injektorok ( mondjuk egy hengerfej gépmunka ehhez sem árt ). Ha így összejön valamennyi levegőtöbblet, akkor talán nyersz valamennyit. Az Alpina( a trágárságszűrő beleugat a márkanévbe, ciki.. ) is hasonló okosságot csinált a B12-ben, csak ők fúrtak is a blokkon, viszont az sincs +25%!


Az is kérdés, hogy miben van a motor. A E38-ban pl ez az "alap" 490Nm is bőven elég volt, hogy kifektesse a váltót ( gondolom erről van szó, mert E31-be beletákolni az gyalázat lenne :P ).


Amúgy szerintem önmagában a kompressziónöveléstől nem lenne teljesítményemelkedés ( ha rosszul gondolom majd kijavít valaki ).

2014. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne kérni , simán . Te fizetsz ő köszörül. semmi köze ahhoz hogy a te mit ,és miértedet megkérdöjelezze.
2014. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!