Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell kiégetni egy robogó...

Hogy kell kiégetni egy robogó kipufogóját?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan így: [link]
2014. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez gyors volt! Még jöhetnek javaslatok...
2014. jan. 8. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A fentebb linkelten kívül más módszert nem javaslok.

Viszont annyival kiegészíteném hogy nem feltétlenül kell szúróláng. Akár egy disznóperzselővel is be lehet gyújtani. Bár az kérdéses hogy mennyire lesz hatásos.

Viszont benzinlámpa tökéletes. Gáz forrasztólámpa(ami tud szúrólángot is) szintén tökéletes.


Sokan mondják még hogy önts bele benzint. Na attól, és más hasonló módszerektől nem ég ki normálisan.

2014. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne állj neki amíg nincs minden szükséges holmi a kezed ügyében.

Még kesztyűben se nyúlkálj a forró kipufogóhoz, mert a hegesztőkesztyűn keresztül is meg lehet égni - ez utóbbiból következik, hogy csak megfelelő időben, amikor ráérsz állj neki.

Előtte érdemes rendesen letakarítani, nem hagyni ujjlenyomatokat/olajat/sarat (főleg ha krómos), mert tényleg ráég.

Ne legyen a környéken semmi gyúlékony, a kipufogó túlsó vége mögött főleg ne.

Természetesen ez vonatkozik a tartóra is amire ráteszed: ne műbőr hokedli vagy fa/bútorlap legyen, hanem valamilyen vasszerkezet. Azt pedig szintén érdemes lehet letakarítani ha nem akarsz semmi ráégett koszt a kipufogó külsejére.


Meg a hangtompító: én leszedném.

2014. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy satut felállítottam a járdán és annyira nyitottam szét, hogy felfeküdjön rajta a kipufogó. Tehát nem szorítottam bele. Amikor kompresszorral nyomattam neki a levegőt, akkor az izzó koksz darabokból a kezemre és a ruhámra is jutott. Érdemes kesztyűben csinálni és olyan ruhában, amit nem sajnálsz, ha kiég néhány foltban.
2014. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!