Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Robogót válasszak?

VassGyula kérdése:

Milyen Robogót válasszak?

Figyelt kérdés
Munkába járáshoz használnám(napi olyan 60km),mert rengeteg időt megtakarítana BKV-hoz képest.Fő szempont nekem a megbízhatóság és az alacsony fogyasztás lenne.Nem akarok gyorsulgatni vele,de ne ölje meg az idegeimet a gyenge teljesítmény...Melyik jobb erre 2T v 4T?Valaki konkrét tipust esetleg?Köszönöm előre is!

2014. jan. 3. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

B-s jogsid van? Akkor max ötvenesben gondolkodhatsz, ha olcsót akarsz valamilyen 4T. Piaggio-ból van egy nagyobbkerekű robesz munkábajáráshoz sokan választják.


Viszont ne várj sok erőt tőle... 2T-ben se veszedelmesek ezek a gépek illetve országúton 90-es tempót nem fogsz tartani vele.

2014. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Igen csak B-s van,nem gond,ha nem visz 90-et tényleg csak arra kell,hogy elvigyen melóba meg vissza :D

Olyan 100-150 körül gondoltam árban.

2014. jan. 3. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos munkábajáráshoz bevett dolog, hogy őt ajánljuk: [link]


De nem túl dinamikus... Ha lehet én elvinnék egy ilyen 4T-t egy próbakörre. Igaz cserébe levegővel megy, benzin alig kell bele.:)

2014. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hy!

Én a gilera runnert ajánlanám,mert hosszabb távon kényelmesebb,és egy picit talán gyorsabb is mint a többi és megbízható,és ő sem fogyaszt sokat.

Viszont 2t. A 2tnek is megvannak az előnyei és hátrányai.

Nos akármilyen 2t is nézegetsz a vízhűtéses az jobb erősebb gyorsabb stb.Amire oda kell náluk fogyelni:Mindig legyen nálad egy jó gyertya,mert azok 4-8 ezer km után kifinganak és alattomos módon úgy hogy leállítod a gépet és be se tudod indítani,de van amikor jele is van hogy agyertya lehall,de ez ugyan ez igaz a 4t re is.

2t-nél ami nagyon lényeges az az olaj.Erre soha ne sajnáld a pénzt,nagyon fontos hogy jó olajat kapjon és szintetikusat.Ha ásványit használsz abból csak problémáid lesznek ,és egykét probléma nem biztos hogy olcsón javítható.Viszont a 2t előnye hogy pörgős,ezáltal hajtásszerkezetből több km-tert lehet kicsavarni mint a 4t gépekből.2t nél még annyi hogy nyomaték csak magasabb fordulaton van.

4t:Kevesebbet fogyaszt,nem kell hozzá drága olajokat venned,megbízhatóbb mert kevesebbet pörög mint a 2t így lasabban is kopnak az alkatrészek.

Javaslat:Ha esetleg van b kategóriás jogsid akkor 30-40 ezerért letehetsz A1 -es jogsit és ahhoz már tudsz erősebb megbízhatóbb mocikat venni ,ez hosszabb távon is jobb a nagyobb ccm és lehet csajokat is vinni :) Viszont műszaki már kell rá meg ilyenek,de szerintem így is megéri.

2014. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fél éve vettem egy aprilia sr-t és megvagyok vele elégedve, fogyasztás 2 körül...

2014. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!