Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése (B...

Jogosítvány megszerzése (B kat. ) hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
(lépésről lépésre letudnátok írni)?!
2009. nov. 29. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kresz tanfolyam, előtte/közbe/utána elsősegély (itt az a lényeg, h meglegyen az elsősegély vizsgád, mire forgalmi vizsgára mész, mert nem kaphatsz addig jogosítványt, míg nincsen meg), kresz vizsga, oktató választás, rutin órák... általában 10 óra, aztán vizsga - járműkezelési oktatással együtt, de ezt az oktatód fogja elmondani 1-2x, aztán forgalmi órák, ebből 20 lesz jó esetben, ennyi a minimum! Aztán vizsga! Ha szerencséd van, és jól csinálod, menni fog minden elsőre.
2009. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Először bemész egy szimpi autósiskolába (választasz egyet a sok közül), megmondod, hogy szeretnéd letenni a jogsit, ők regisztrálnak téged az autósiskolánál, hogy ott fogsz "tanulni", aztán megmondják, hogy mikor lesz az első elméleti órád. Bemész az elméleti órákra (azt hiszem 21 darab, de úgy van, hogy egy alkalommal több óra is van), amikor végeztél az elmélettel, akkor kérheted az elméleti oktató segítségét, hogy KRESZből vizsgázz. Kapsz egy kresz vizsga időpontot, leteszed, és jöhet az elsősegény elmélet. Ez 4 óra összesen. Nem kell közvetlenül utána vizsgázni, majd elég akkor vizsgázni, ha jónak érzed. Amikor megvan a KRESZ vizsgád, mehetsz oktatót, és autót választani. Érdemes olyan autót választani, ami tetszik/szimpi. Ha ez is megvolt, felhívod a választott oktatót, hogy őt választottad, és kéred tőle az első járműkezelési óra időpontját. (a többit majd menet közben megbeszéled vele). 9 a minimum járműkezelési órák száma, megtanulsz elindulni, megállni, irányt jelezni, meg ilyen dolgokat az autóval, de forgalomba még nem mész ki. A 9 óra után kaphatsz vizsgaidőpontot. Ha a JK vizsgát letetted, jöhet a forgalom (ugyanazzal az autóval). 19 óra a kötelező forgalom, és utána 1 óra a vizsga. Én 30 forgalmi óra után megbuktam, és most várhatok 2 hónapot a pótvizsgára. (November közepén buktam, pótvizsga január közepe) Ha átmész, akkor már illene letenni az elsősegély vizsgdat (vagy ha letetted idő közbe, akkor kész is vagy). Ha készvagy, akkor bemész újra az autósiskolához, ahol az elmélet volt, ott kérsz jogsit, amit kb egy hét múlva küldenek. Sok sikert.
2009. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia. ez mind így van ahogy elmondták. de készülj fel, hogy elképzelhető az is, hogy a kötelező rutinórábl ami 9, abból nem fogsz ténylegesen annyit vezetni. ne lepődj majd meg. ezután vizsga. ahol kötelező: 30cm parkolás, gyorsítás, tolatás, szlalom, + egy feladat amit kihúzol ami lehet: beállás kapubeállóba előre/hátra, y forduló, emelkedő. a forgalnmi órák száma pedig 20. utána vizsga.

én azt tanácsolom, hogy ne vegyél pótórát, mert az is lehet hogy egyből átmész. akkor meg ne fizess feleslegesen mert nem olcsó. kb 2500.2700 Ft. ha meg begbuksz, akkor meg kötelező pótórát veni.

2009. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok azt kihagytam, hogy rutinon is van egy kicsi elmélet. pl : kerékcsere, vagy ha a belső műszerek felvillanak mit kell csinálni. de itt is vannak kötelező feladatok amiből 4 van: kormányholtjáték ellenőrzése, gumik, lámpák, fékek ellenőrzése.
2009. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kormányholtjáték ellenőrzése, gumik, lámpák, fékek ellenőrzése.


Ez a forgalmi vizsgán is kötelező feladat.

+ ott van olyan, hogy fékpróba (megállsz, mondod, hogy a lábfék megfelelően működik, vagy valami hasonlót)

+ a megfordulás és a parkolás is kötelező feladat

2009. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ minden kinél és hol csinálod.. Meg vizsgabiztosok is teljesen mások.. Én ismerek olyat akitől semmi műszakit nem kértek rutin vizsgán de volt olyan akitől mindent végig kérdeztek. Annyi a biztos h van kresz, rutin, forgalmi, elsősegély xD
2009. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors,tanulmányozható válaszokat:D

Én jövő agusztusban töltöm a 17 és akkor szeretném elkezdeni a jogsit nyíregyházán az educar nál.

2009. nov. 29. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! Az első válaszoló vagyok! Nem kötelező megvárnod h betöltsd a 17-et, 16 és fél évesen elkezdheted az elméletet
2009. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!