Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen motort vásároljak?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 17:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy olyan motor érdekelne ami aránylag jó 50 vagy 80 ccm es kategóriában és nem simsonra gondolok mert az van és ez jó ha szépen karban van tartva és az ennyém abban van és nem is robogókra gondoltam hanem egy pitbikére vagy crossra ami aránylag jó és megy is persze én nem széthajtani akarom hanem járni vele akár hosszab távokra is 20-30 kilométeres körzetben maximum!!! Olyat aminek az ára nem egetverő és alkatrészeket is bőven gyártanak hozzá előre is köszönöm!!!
2013. dec. 27. 17:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Még egy kis gépet venni ami pont úgy fog menni mint a simson teljesen felesleges. Azon a pénzen menjél el nagyobb köbcentire jogsit csinálni.
2013. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a simsont akarom kicserélni egy jobb 50 vagy inkább 80 ccmes gépre!!! A simsont meg eladnám!!! Ami jobban megy mint a simon olyanra gondoltam pl yamaha dt 80 as de légyszives ti ajánjatok milyen lenne jó ami megy is persze én kimélném nem veretni akarom neki és strapabiró legyen és olcsó fenntarthatóságú!
2013. dec. 27. 17:29
 4/10 anonim ***** válasza:

50ccm-ben Simsont vagy robogót kell venni. Ezek az 50-es endurok és "sport" motorok nagyon komolytalanok. Attól eltekintve, hogy minden kicsit is hozzáértő rögtön észreveszi a turpisságot, nagyon jó esélyre olyat fogsz venni, ami már rég kilehelte a lelkét, mert ugyebár nem tartják be a 40kph-t amire ezek tervezve lettek.


A gyártók sem nagyon törődnek ezzel a szegmenssel, márkánként jó ha van egy ötvenes gép oszt kifújt. Rájöttek, hogy itt robogó a király.

2013. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A robogó az nem ér egy szartse akár hány ismerősömnek van 1 évén tovvább nem bírják és beszarik a blokk !!! Mert fos! Van egy simsonom azzal aláztam őket állandóan!!! De valami komolyabra vágyok!! tipeket!!! segitsetek!!!
2013. dec. 27. 22:56
 6/10 geeno válasza:
Ne hallgass olyanokra, akik nem értenek hozzá. 50 ccm-ben az endurok nagyon is jók, nekem egy Aprilia RX 50-em van 2000-es évjáratú és kifogástalan, nem tudom meggyilkolni és megy mint a mérgezett egér. Való igaz, hogy a Simson az egyik legjobb 50 ccm-es motor, hisz hatalmas az élettartama. Alkatrészt tekintve az endurok nincsenek csúcson, mivel nagyon drága az alkatrész. A Simsonhoz viszont olcsók az alkatrészek, csak ne utángyártottat vegyél. A robogót meg felejtsd el, mert nagy rakás sz@arkupac az összes.
2013. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idióta egy helyen! Bármit is veszel ekkora köbcentivel az mind egyforma szinte a menettulajdonságokat tekintve. A robogókat tekintve megint csak baromságokat irtok. Ha vesztek egy normális márkájút azzal semmi bajotok nem lesz,persze ha hülye a gazdája mindent ki lehet nyirni.
2013. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
melyik a legjobb? Yamaha dt 50, yamaha dt 80, Yamaha tdr 50, yamaha tdr 80, honda mtx 50, honda mtx 80, honda mt 50, honda mt 80, derbi senda 50, derbi senda 70, derbi senda 80 vagy valami egyébb például suzukiba vagy apriliába 50 es illyetve 80 as. Melyik lenne a legjobb szerintetek ha megvásárolnám??? olyan mihez kaphatóak alkatrészek!!! De nem szeretném szerelgetni mert nem akarom kihajtani az életét hogy tönkremenjen ,de strapabíró legyen !! Előre is köszönöm a segitséget!! várom az ötleteket,jótanácsokat!!!
2013. dec. 29. 10:01
 9/10 anonim válasza:

Először is úgy veszem, mintha lenne rá hajtási engedélyed, vagyis m- típus bele van ütve a jogsidba, ha nincs semmilyen papírod, akkor teljesen mindegy hogy 50-es vagy 600-as, így is úgy is megbüntetnek!

Elkezdem akkor..

Simsonokról azt mondják most hogy nagyon jók, igen, ez akkor volt még igaz 80ban. Ma már eléggé elavultak a mostaniakkal szemben minden tekintetben. Ha húzod ez is ugyan annyi idő alatt megy tönkre , mint a "mostani" 50es endurók.

Dt -t vegyél szerintem, de el kell dönteni mi a fontosabb, alul húzzon, vagy fordulaton? Gyári dobbal alul húz, tuningal magasabb fordulaton. Nekem 100at ment tuning dobbal, 70es hengerrel, de meg mondom őszintén eladtam, mert nem tartottam egészségesnek hogy 7000től éreztem rajta valamit, ami nekem nagyon kevés volt ! Ha van autóra jogsid, szánd rá magad, és menj be autósiskolába, ahol átképeznek 125ös jogsira 20-30ezer körül. Akkor már mehetsz is a 125ös dt-ért, ami eléggé patent!

De ha maradsz az 50esnél, akkor crm, vagy dt-t vegyél! Gyári dobbal hosszabb élettartamot kapsz. Power szelep a ludas egyébként ebben a csiki csukiban.

2013. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 pofon válasza:
Igaz ami igaz. Ha megvan a jogsid 125 ccm-re sokkal nagyobb választási lehetőségeid vannak. A dt-k nagyon jók, ez miatt rengeteg is van belőlük, de mivel nagyon jól mentek és mennek ezért a régebbiekkel lehet, hogy saját magad alá csinálsz...jól meg kell nézni, hogyí mit veszel. Vigyél magaddal olyat aki már egy 5-10 éve motorozik és ért is hozzá, nem csak a szája nagy. Ha olyan motort veszel, ami nem köpte ki kétszer a tüdejét, akkor nem fogod javítgatni, nem lesz vele gondod. Lehet az olasz vagy japán, de ne legyen leharolt. Talán az olasz motorok alkatrészei picit drágábbak, de ez részlet kérdése. Ha jó a motor akkor jó és kész
2014. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!