Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a téli gumi jobban csúszik...

Ha a téli gumi jobban csúszik mint a nyári akkor kuka?

Figyelt kérdés

Nemrég cseréltem le a nyári gumikat télire ,de azt vettem észre ,hogy a nyári gumi ebbe a ködös párás kicsit nedves időbe jobban tapadt mint most a téli , amikor a nyári gumi volt a kocsin fékeztem egy nagyobbat akkor semmi baj nem volt megállt rendesen , most télivel ugyan úgy fékeztem és már csúszik is , mitől lehet ez ? nyári gumim (kormoran gamma B2 ) 2010es 195/50R15 ,téli gumim 2007es Matador 165/70R13

Akkor ezek szerint igaz az ,hogy 1 garnitúra gumi kb 5 év és kuka ?


válaszokat/tapasztalatokat előre is köszönöm !!!!


2013. dec. 25. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg gondolom h már elég sok km van benne és kopott!!!
2013. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyjából az 5 év helytálló - de számít sokminden, pl. a tárolás. Hiába nem volt autón a gumi, ha mondjuk 3 évig egy kirakatban sütötte a nap, akkor az rossz lesz.


Egy ismerősöm ilyen túltárolt, napsütötte gumit rakott fel a motorjára (kisebb teljesítményű, régi gép), azt mondta olyan mintha korcsolyázna. Pedig a nem volt felszerelve, a mintázat érintetlen volt, nem voltak rajta repedések. És nem is thaiföldi gyártmány volt, hanem európai.

2013. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
44%
jobb a keskenyebb gumi elinduláskor,viszont fékezéskor jobb a szélesebb.az a tengelyenkénti 6 cm nagyon sokat számít.
2013. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
az előző mondatom első fele a havas útra és a téligumira vonatkozott.
2013. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2007 már elöregedett, dobd ki gyorsan, mert hóban életveszélyes lesz. Faterom autóján volt ilyen régi gumi, az még nyáron is használatban volt, az eredmény, hogy miután leesett a hó, az útpadkáról oldalirányban visszacsúszott az útra... Ez győzte őt meg a cseréről. Előtte mentem vele havazásban, 20 kilométeres út, kb 30-as tempó, vagy 5x megcsúszott. Na ez ijesztő dolog.
2013. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zebra3328 ***** válasza:

Légyszíves írd meg a kedvemért, hogy milyen autó az amihez van gyári 15 és 13 colos felni is, illetve mi a pontos típusa a Matador guminak?

(Tavaly télen 4 évszakos gumival jártunk, azzal csak akkor volt gond menni ha latyak vagy hó volt az úton.)

2013. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

94es R19 nem hiszem ,hogy volt gyárilag 15össel szerelve :)

Matador guminak meg most nem tudom a típusát ,de holnap megnézem neked

2013. dec. 25. 23:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Matador MP 58
2013. dec. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!