Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a téli gumi volt fent...

Ha a téli gumi volt fent nyáron is az autón, akkor ez már kuka?

Figyelt kérdés
Nem lesz pénzem idén lecserélni, de majd legfeljebb 30-cal közlekedek... Amúgy a gumi felülete szép, nincs megkopva a mintázat, ez volt a 2. tele azt hiszem az autón, na meg a nyara is. Nem az enyém az autó, hanem a szülőké, és ők nem cserélték le, én pedig nem tudtam róla. Most kérdeztem, hogy mikor cserélik a gumikat, és szóltak, hogy nem fogják, mert vissza se lett cserélve... Ha tudtam volna, inkább elvittem volna saját költségemen gumicserére.
2013. nov. 24. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan a 3-4 mm mintázatmélység, akkor jó.
2013. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egész évben télin járok. Ez lesz a 3. szezonja. Nem vettem észre, hogy kevésbé tapadna télen a nyári használat miatt. Mondjuk nekem még van rajt 4-4,5mm. A tiédnek mennyi a profilja?
2013. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a profilmélységet, ha az oké akkor oké.


Lehet amúgy gond nélkül járni a téli gumival nyáron, tökéletesen alkalmas közlekedésre melegben is, csupán annyi a baj, hogy sokkal gyorsabban kopik, mert puhább az anyaga.

2013. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még ezt sem mondanám.. Nekem a téli gumikban 32 ezer kilométer van. Mentek télen nyáron, és így van rajt meg még a 4-4,5mm. 50-et simán elmegy ilyen használattal is. Nekem a gumis mondta, hogy 10-20%-kal kopik csak jobban nyáron a téli, mint a nyári. Az újakkal nagy fogyasztás növekedés sincs már.

Nekem megéri, hogy nem kell évente 2x5 ezerért cserélgetni, 8 gumi, esetleg felnit fenntartani. 2 garnitúra gumi nálam hamarabb elöregedne minthogy elfogyna. Akkor meg inkább elhasználom azt az egy szettet rendesen. :)

2013. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megnézem majd a mélységet, de szerintem megvan a 4 mm. Köszi a válaszokat! Megnyugtattatok.
2013. nov. 24. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!