Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kik a hibásak az ilyen zebrás...

Kik a hibásak az ilyen zebrás gázolásokért? Illetve konkrétan erről a balesetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem az, hogy a gyalogos volt leginkább hibás.


Nagyon ritka az olyan nap, amikor nem megyek itt minimum 2-szer, de akár 3-szor, vagy még többször is el. AUTÓVAL.


Szerintem baromira semmi baj nincs ezzel a zebrával. Én is mentem már át rajta többször GYALOGOSAN is.


Ugyebáraz történt, hogy többsávos zebra, megállnak az egyik, vagy akár 2 sávban is, aztán a másik sávban aki jön, elüti.


Könyörgöm.


Ez olyan, mint mikor autóval átakarok menni egy több sávos úton. Azért, mert a külsőben elengednek, én nem fogok egyből csak előre nézni és nyomni a gázt, átmenni a többin is körülnézés nélkül. Nem igaz? Vagyis nem ismertek. Akkor titeket kérdezlek, hogy: Nem igaz?


Az urat attól, hogy elengedték 2 sávban, attól még körül kellet volna néznie, hogy a 3. sáv is szabad.


Oké,blabla a zebrát úgy kell megközelíteni, hogy meglehessen állni biztonságosan. Még sohasem gázoltam, mindig így teszek. De azért a gyalogosnak se kéne egyből átmennie végig azért, mert 1 sávon elengedték, nem? Sajnos rengetegszer láttam már ilyet. zen a zebrán majdnem előttem is elütöttek egy srácot.


Én elengedtem a külsőben, erre ettől bátran elindult és végigsétált, a belső sávban jövő pedig majdnem elcsapta. Mert nem nézett körül. Elég volt neki, hogy én a külsőben elengedtem. Úgy gondolta.


Ha építenek egy új utat, nem megyünk rajta végig ész nélkül, hanem figyelünk rá, hogy meddig haladunk védett útvonalon és mikor kell számítani, hogy esetleg oldalról is jönnek, nem igaz?



2013. dec. 22. 10:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sajnos . Lehet szidni , én is ezt teszem, de a gyalog átkelőhelyen a gyalogosnak van elsőbbsége. Borzasztóan egyértelmű ! Ez szabály és kész. Én is autós vagyok, szidom meg anyázok, de el kell fogadni. Még akkor is amikor nyilván valóan szívatják az embert. Mert van amelyik gyalogos direkt akkor indul el amikor a másik már majdnem át ért. Én meg várjak. De nincs más. A gyalogosé az gyalog átkelő hely.
2014. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!