Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autómnak előreláthatólag...

Ha az autómnak előreláthatólag 2-3 hónapig állnia kell ( spórolás miatt), akkor mit csináljak, hogy "karbantartsam", milyen időközönként indítsam be, menjek vele 1-2 kört?

Figyelt kérdés
17 éves benzines autó
2013. nov. 12. 07:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
legyen fedett helyen, ha van csepptöltőd akkor az aksira tedd rá a csepptöltőt és addig a 3 hónapig rajta lehet, akkor az aksit nem kell kidobnod, az autót nem muszály beindítanod ezáltal, de ha nincs csepptöltőd akkor kb 2 hetente indítsd be de ne csak 5 percre mert arra felesleges, inkább 20 percre, hogy felmenjen 90 fokig a víz, akkor nem kell kidobnod az aksit mert van valamennyit használva, de ha 2-3 hónapig nem nyúlsz hozzá akkor kidobhatod az aksit, és akkor a spórolásod lecsökken ha venned kell 20.000FT-é egy új aksit, de lehet hogy inkább másfél hetente kellene beindítani, és én azt mondanám hogy pár métert menj vele oda vissza legalább az udvarban, a gumik miatt meg hogy a fékek ne álljanak be.
2013. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Udvarba tudok beállni, nem fedett helyre, klímás az autó, ponyvám van letakarás céljából.
2013. nov. 12. 18:37
 13/16 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy heti párszor mégis fogom használni, de azért köszönök minden választ, ezzel is okosabb lettem!
2013. nov. 12. 18:39
 14/16 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt fene baja sem lesz. Nem kell beindítgatni. Felesleges. 5 percre meg még jobban felesleges.
2013. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Dehogynem lesz! Bevittem a kocsit a lakatosműhelybe február elején, visszakaptam májusban, és már ilyen volt a féktárcsája az állástól:

[link]

vihettem esztergályoshoz. :-(


Nagyon gyorsan le tudnak ezek pusztulni. Hiába van akár fedett helyen is, a pára az lecsapódik a hideg vason és pusztít, nincs mese. Azért jobb egyszer-egyszer tenni vele egy tiszteletkört. Akkor nem történik ilyesmi.

2013. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ezek milyen kocsik...Nekünk ennél sokkal többet állt a kocsink de semmi ilyen baja nem lett. Fűtetlen garázsban.
2013. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!