Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akiknek a szüleik vesznek kocsit?

Figyelt kérdés

Lassan elkezdem a jogsit, és a szüleim raknák alám az első kocsit. Természetesen megbecsülném és vigyáznék az autóra (fekete toyota avensis, azt hiszem 2006-ös vagy a körüli) eddig szó sem volt olyanról hogy kapok kocsit, sőtt apám kategórikussan kijelentette az ellenzőjét.

Nektek mi a véleményetek azokról akiknek a szüleik veszik az első kocsit?

Van valami negatív megkülönböztetés?



2013. okt. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A megbecsülöd az autót, és ki is érdemelted, akkor nincs vele semmi gond.
2013. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről az a véleményem, hogy aki megteheti, hogy vegyen a gyerekének autót, az vegyen. Én is örültem volna még egy zsigulinak is, szerintem ezzel mások is így vannak.


Ha a gyerek ettől elszáll, főleg ha valami "komolyabbat" kap, az meg a gyerek szégyene, nem a szülőé.

2013. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Én nem álszenteskedek, nem szeretem az ilyet, bár nem tudom hány éves vagy, de 17-20 körül tippellek.

Én ha megtehetném se vennék a gyerekemnek egyből autót, frissen lerakott jogosítvány után. Előbb bizonyítson a család autójával.

Persze vannak normális srácok, akik tényleg nem tehetnek róla hogy megkapnak mindent ilyen fiatalon, csak az a baj, hogy idővel el fognak szállni, nem lesz elég nekik az 50, aztán a 70, a büntetést úgyis ki tudják fizetni, amíg egy karambolt nem okoz, mert tapasztalatlan.

Ilyen a magyarok többsége, fáj neki, ha a másik többet engedhet meg magának. Alapvetően ezzel sincs bajom, akinek több van, örüljön neki, csak a jellemző az, hogy aki ezt megengedheti, az a kis embert alázza ahol tudja.

Sok beszólást fogsz kapni, abban biztos vagyok.

De használd egészséggel, és figyelj a szabályokra, főleg friss jogsival!

Bocsi, de ez az őszinte véleményem a kérdésedre. :) 30/F

2013. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz 21 évesen tavaly vettem meg az első autóm, de a jogsimnak is és a kocsinak az árát is én kerestem meg, és hiába 16 éves az autó, de minimum hetente egyszer lemosom, és kitakarítom. Tehát jobban megbecsüli az ember azt amire ránéz és eszébe jut mennyit is kellett hozzá güriznie.

De biztosan máshogyan látnám a dolgot ha a szüleim megtehették volna azt, hogy finanszírozzák mind ezt, hiszen ez egy szép gesztus, hogy a szülő segíti a gyermekét!

Tehát szerintem aki maga szerzi meg én úgy látom, ők jobban vigyáznak rá. Nem csikorogtatják a gumikat, nem rakatják tele 1 hónap után HiFi berendezéssel a csomagtartót stb. Ez persze az én, és a környezetemből vett tapasztalat.

2013. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igazából a régi családi autó szállna átt rám, most 16éves vagyok M-es jogsim van, azt a több mint 250.e forintot amiből a kismotoromat vettem, 4 év spórolásból (nem mentem bulizni, nem vettem minden féle sz@rt) és kemény fizikai munkával megkeresett forintokból hoztam össze (egyszer segített ki anyám mikor nem volt pénzem új csapágyakra)

Ezzel csak annyit akartam mondani hogy tudom menyit kell dolgozni egy ezresért, és hogy megbecsülöm amim (amink) van, tudom sok "gyerek" aki inkább már fiatal felnőttnek hiszi magát nincs tisztában a kiváltságos helyzetével, és neki az evidens hogy anyu apu mindent fizet. Én tisztában vagyok azzal hogy mekkora szó egy autó, szüleim sokat dolgoztak érte és én ezt becsülöm, és én is úgy fogok majd bánni vele mint ahogy ők.

2013. okt. 24. 21:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak idejen nekem is a szuleim vettek eloszor kocsit. Egy Superb volt. Akkoriban nem volt egy olcso mulatsag egy ilyen kocsi. Egy buntetest nem kaptam, egyszer sem huztam meg. Mar nekem is van gyermekem, ha megtehetem en is veszek majd neki autot. Egyelore meg elektromos gyermekjarmuvel kezdunk. :D
2013. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Semmi.Nekem is a szüleim vették az elsöt.Még mindig azzal járok,vigyázok rá.
2013. okt. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van ez, ha normális vagy. Ha lesz gyerekem és megtehetem, valószínűleg én is veszek majd neki valami elfogadható autót.


Az utálatos az szokott lenni, amikor egy kölök csak beleszületik a jóba és ott pasáskodik. Először autót kap a szülőktől, majd mindenkivel érezteti, hogy ő mennyire különb. Azután a szülők vállalkozásában alanyi jogon vezető lesz úgy, hogy egy szalmaszálat nem tett keresztbe, és azt hiszi, hogy mekkora valaki lett. Az ilyenek miatt ha köptetőt akarok venni, nem kell a gyógyszertárba mennem, elég csak rájuk néznem.


Ha nem ilyen vagy, akkor nem ér negatív megkülönböztetés.

2013. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel. Miért is lenne? A szülők támogatják a gyereket, ahogy tudják, és a gyerek később támogatja őket. Ennyi.

Itt azokkal van gond, akik alá berakták az autót, de ők játsszák az eszüket vele. Nagyszájúak.

2013. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!