Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dízel autót hogy kell...

Egy dízel autót hogy kell vezetni?

Figyelt kérdés

Mit kell másképp csinálni, mint egy benzinesnél? Főként az elindulásra vagyok kíváncsi, mert úgy tudom, hogy ott különböznek a dolgok.

Csak azért kérdezem, mert holnapra kénytelen voltam kölcsönkérni egy barátnőm kocsiját, mert az enyém bedöglött, és az dízel, az enyém meg benzines, és egy kissé tartok a dologtól... :S


2009. nov. 12. 20:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Majd mesélek! Remélem boldogulok vele... :)
2009. nov. 12. 22:30
 12/16 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy nagyon hideg lesz, de az izzítást célszerű megvárni...
2009. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
:p Valahogy kiizzadtam. :D Fura volt a kuplung, egyébként minden oké volt...
2009. nov. 13. 12:51
 14/16 anonim ***** válasza:
Az első kocsim diesel és nagyon szerettem, hogy lehetetlen vele lefulladni :) Amúgy semmi baj a diesellel, jó a fogyasztása, olcsó, masszív. Szeretem :)
2009. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Előzésnél olyan szituban ahol a benzinest visszadugnád egy sebességet, itt nem kell, mert nyomatékból (főleg ha új a kocsi) is kellemesen gyorsul ahogy kell. ;)
2009. nov. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kuplungot szükségszerűen csúsztatni kell itt is valamennyire, különben ha "leugrassz" a pedálról, a kocsi ugyanúgy le fog fulladni, mint egy benzines. Viszont kisebb gázadással el tudsz indulni, mintha benzinest vezetnél, ugyanis a dízelek nyomatéka nagyobb. Felső fordulatszámuk viszont kisebb, de hangról úgy is fogod hallani, hogy váltani kell egyet fel, vagy le.
2009. nov. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!