Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dízel autót hogy kell...

Egy dízel autót hogy kell vezetni?

Figyelt kérdés

Mit kell másképp csinálni, mint egy benzinesnél? Főként az elindulásra vagyok kíváncsi, mert úgy tudom, hogy ott különböznek a dolgok.

Csak azért kérdezem, mert holnapra kénytelen voltam kölcsönkérni egy barátnőm kocsiját, mert az enyém bedöglött, és az dízel, az enyém meg benzines, és egy kissé tartok a dologtól... :S


2009. nov. 12. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
nem sokkal nehezebb, talán még könnyebb is, de a kuplung keményebb ált. és nehezebben fullad le, ennek kis fordulaton nagyobb a nyomaték, tehát 2ezer fölé nem ajánlott pörgetni, mert nem sok értelme van, ha eléri 2ezret, válts... ja és kevesebbet fogyaszt
2009. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De úgy hallottam, hogy elindulni nem úgy kell mint a benzinessel (hogy ugye szinkronban mozgatjuk a gázt és a kuplungot), hanem teljesen fel kell engedni a kuplungot, mielőtt gázt adunk? :S Vagy hülyeség? :D Na ez szép lesz, már látom... :)
2009. nov. 12. 21:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha pl garázsból vagy parkolóhelyről akarsz kiállni, akkor lehet úgy, hogy csak felengeded a kuplungot, de nagyon lassan fog menni. Zöldnél célszerűbb gázt is nyomni, miközben engeded föl, mert 5 perc lesz mire elindulsz XD
2009. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:D Köszi!
2009. nov. 12. 21:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
tolatásnál csak kuplung, elindulásnál hót mindegy
2009. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oké, neked is köszi! :)
2009. nov. 12. 21:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

meg váltásnál ne ugorj le a kuplungról mert szétránga az autó,arra kell nagyon figyelni:) attól függ milyen verda


öreg trafón pl ugrálok a kuplungon,mert azt úgy kell,nem kell csúsztatni

2009. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Új autóról van szó. Neked is köszi, hasznos válaszokat írtatok.
2009. nov. 12. 21:39
 9/16 anonim ***** válasza:
én nem igazán veszek észre különbséget benzines és dízeles autók közt, mindekettőnek nyomom a gázt a kuplung felenengedése közben
2009. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tetszeni fog, erősnek fogod érezni. :)

Holnap mesélj!

2009. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!