Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Dízel autón fogok vezetni...

Dízel autón fogok vezetni tanulni, különbözik bármiben a benzinestől? ( Vezetéstechnikát tekintve. )

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 00:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen. Én is dízel autón tanulok , de az itthoni kocsi benzines. Nem sok különbség van közte, csak az indulást meg kell szokni a benzinesben, mert nehezebb, mivel itt úgy kell, hogy nyomni kell a gázt egy kicsit, majd közben folyamatosan engedni fel a kuplungot és nyomni a gázt. Ez kicsit nehezebb, de nem vészes.
2010. júl. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A dízel motor már kisebb fordulatszámon elkezdi "húzni" az autót. Nem kell annyira pörgetni!
2010. júl. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

csak elindulásnál fogod kezdőként észrevenni... De az új, elektromos gázos autóknál már szinte mindegy, hogy benzines v dízel.. szinte ugyanaz mindkettő... A régieknél volt még nagy a különbség...

A dízelt nagyon fogod lávolni, a benzinest pedig csak szeretgetni:)

2010. júl. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon régen egy benzines Swift-tel úgy indultam el hogy felengedtem a kuplungot de a kocsi meg se moccant, csak ha gázt adtam. Később dízelen tanultam vezetni, így már ahhoz vagyok hozzászokva, nem is tudom milyen a benzines mert csak azt az egy autót vezetettem anno
2010. júl. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
01.54-es válaszát annyival egészíteném ki, hogy amíg vezetni tanulsz, talán tényleg jobban bejön majd a dízel, de amikor meglesz a jogsid, és belejösz, többet dízel autóba beülni nem akarsz majd. az igaz, hogy a legtöbb benzinesnél adni kell 1 kis gázt (csak gyakorlatiasságból, egyébként az 1.6os benzinesem enyhe lejtőn 5-ösben alapjáraton, gáz nélkül elindul előre), de egy jó benzines 4-5 ezer felett kezd el mocskosul húzni, a dízel motorok nagy többsége meg olyankor már halott.
2010. júl. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Aki nem csont béna a vezetéshez egy 1.0 Swiftel is el tud indulni gázadás nélkül, én többet is kipróbáltam mikor kocsit néztem, mindegyik elindult sík aszfalton, olajkályha meg a traktorba való nem autóba, suttyókáim.
2010. júl. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

En is dizelen tanultam, elindulasnal eleg volt ovatosan felengedni a kuplungpedalt es mar gurult is-gaz nelkul.

Jelenleg is dizelem van, egy 160Le-s TDI, 340Nm koruli nyomatekkal, ezzel is igy indulok es a kategoriat szinte mindig verem vele, olyan bitang. 5-7l 100km-enkent...

2010. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Aki kezdő vezető, annak szerintem elsőre sok gondja van egy benzines kocsival, mivel figyelnie kell arra, hogy ne fulladjon le, és az eleinte, amíg bele nem jön az ember sok energiát igényel. A dízeles autón ugyanez nincs meg, mível mint már előttem írták gáz nyomás nélkül is szépen elindul, azt lefullasztani nem olyan egyszerű(volt olyan, hogy megálltam, véletlen kettesben hagytam, úgy sem fulladt le, szépen elindult), vagyis van egyfajta biztonságérzeted, hogy legalább ezzel nem kell törődnöd kezdetben. Viszont az is igaz, hogy utána ha beülsz a benzinesbe, és azt gondolod, hogy ezzel is majd ilyen simán fogsz menni, akkor eleinte érnek meglepetések, de ez is csak gyakorlás kérdése. Én legalábbis eleinte így voltam, hogy csak dízelessel mentem, és nem is értettem, hogy miért kérdezgeti mindenki, hogy na nem fulladtál le még az oktatód kocsijával? Aztán itthoni kocsiba beültem, és ott meg apum nem értette, hogy hova jártam én vezetni, meg hogyan sikerült nekem a vizsgám, hogy első mozdulatom az, hogy lefulladok, majd ezt még párszor eljátszottam. De aztán persze csak meg kell szokni.
2010. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, én a tanfolyamon az oktatóm dieselét nem egyszer lefullasztottam, pedig nem voltam béna, de azért ott sem árt egy kis gáz. Ha meg valaki egyszer átszokik a benzinesre (már ha van miről átszokni), az többet nem akar majd dieselt vezetni.
2010. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, de szerintem a dízeles jobb, lehet hogy a benzines jobban húz(magas fordulaton) de van egy 1,1-es benzinesünk, azzal is el lehet indulni egyenesen gáz nélkül, de van 1,9-es dízeles, és azzal egy kis gázfröccs, és kiengeded a kuplungot szépen és kettőben el is infultál, sokkal jobb úgy, a kuplungot sem cseszed szét, mert a benzinesnél nem ugy van hogy csak kiengeded, ott jobban kell játszani...

De nemtudom miért istenesítitek annyira a benzinest, a dízel nálam a favorit...

apum kamionos, ő pl. nem nagyon tud menni a benzinessel(kicsi neki a motor:P) mert sokszor lefullasztja, de a dízellel nincs gondja, gáz nélkül alapjáraton lazán...

2010. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!