Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézi mosóban a szappant...

Kézi mosóban a szappant meddig szoktátok hagyni állni az autón? Vagy hagyjátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kézi mosóba szeretek menni, mert ugye a gépi esetleg karcolhat, meg előttem már kb 100 autó volt bennük... Kézi mosóba pedig semmi fizikai cucc nem ér ugyebár az autóhoz, ezért szeretem. Viszont a fekete metál autómat soha az életbe nem tudom úgy lemosni, hogy cseppmentes legyen teljesen. hiába nyomom végig a 4 programot... Múltkor 2100 forintot dobáltam bele abba a szarba és mégis ahhoz képest szar lett. Másnap pedig már a motorháztető eleje foltos volt, koszos ha úgy tetszik... Rohadt idegesítő. Miután lemostam 2100 forintért, mentem vele kb. 8 km-t, utána megáltam és tényleg szar lett, este volt, ledes elemlámpával rávilágítottam és tök gáz volt. Úgy voltak rászáradva a cseppek. De miért? Mit csinálok rosszul? Törölgetni mondjuk nem szoktam mosás után. Ide hordom amúgy:


[link]


Ha gépi, akkor IMO, az gyönyörűen lemosta, de jobban szeretem én magam, meg szeretném is..



2013. szept. 28. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, hogy meddig van rajta a hab. Ha csak bevizezed-beáztatod a koszt ugyan úgy leviszi mint a hab, meg ugye a hab lefolyik egy idő után.


Érdemes olyan helyen mosni ha jól akarod, ahol van kefe része is a mosónak, mert nem minden esetben elég az áztatás-öblítés.


1. jól körbeáztatod a kocsin a koszt.

2.a fellazult kosz nagy részét utána lemoshatod nagy nyomással.

3.habosítás.

4. kefélés:) (nekem általában csak a küszöböt kell igazán)

5.öblítés

(6.) szárítás. Ha tényleg cseppmentes végeredményt akarsz, akkor törölnöd kell máshogyan nem lehet. De még úgy is csepegni fog innen onnan a víz. (csomagtartó ajtónál, tükröknél)

2013. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Értem, kivéve az 1-est és a 3-ast. Kézi mosókban úgy vannak a programok, fentről lefelé: Szappan, öblítés, wax, fényesítő öblítés.


Na most akkor azt mondod úgy kéne, hogy előbb az öblítést nyomjam be, hogy magasnyomásúval körbemenjeek, majd utána jöjjön a szappan? Majd utána megint öblítés, de most hosszabban. ? Utána meg persze wax és fényesítő öblítést szoktam minden esetben.

2013. szept. 28. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Értem, kivéve az 1-est és a 3-ast. Kézi mosókban úgy vannak a programok, fentről lefelé: Szappan, öblítés, wax, fényesítő öblítés.


Na most akkor azt mondod úgy kéne, hogy előbb az öblítést nyomjam be, hogy magasnyomásúval körbemenjeek, majd utána jöjjön a szappan? Majd utána megint öblítés, de most hosszabban. ? Utána meg persze wax és fényesítő öblítést szoktam minden esetben.



Aha öblítést mivel hígabb mint a hab, ezért jobban feloldja a koszt. (gyorsan körbemész rajta, aztán ott kezded lemosni a feloldott koszt ahol kezdted az egészet, mert ott ázott a legtöbb ideig.


De érdemes vizes-habos kefével is átmenni rajta szappanozás után, (vagy valami vizes-szappanos szivaccsal ha viszel) mert az előző lépések sem garantálják hogy leszedik az összes koszt. (de a nagy részét valószínűleg) Erre azért van szűkség minél kevesebb csiszoló hatású részecske érintkezzen a festéssel mosás-kefélés közben. (én automata mosásnál is minimum átsterimózom a gépet)


A többi meg úgy, ahogyan írtad. Öblítés hosszan.

2013. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak érdekességből írom, hogy jártam már olyan automata mosóban is, ahol először behabozta, aztán leöblítette a habot és aztán nulla habbal elkezdte dörzsölni két oldalról:)
2013. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!