Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kezdjek neki a motorok...

Hogy kezdjek neki a motorok tanulmányozásának?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit hülyén hangzik a kérdés, meg 10-ből 8 válasz (már ha lesz ennyi) trollkodni fog meg belekötni. De a kérdésem az lenne, hogy mostanában (az elmúlt 2 évben) elkezdtek érdekelni a motorok, meg úgy a motorozás. Jó lenne, ha a közeljövőben motoroznék, pl. melóba, suliba jó lenne, vagy akár csak úgy hobbi szinten is, ha futná a benzinköltségre, meg a karbantartásra, stb. Na szóval, annyi a baj, hogy nem nagyon értek a motorokhoz, úgy meg nem akarok belekezdeni, hogy tényleg sík hülye vagyok a témához. Szóval mit ajánlotok (20 éves vagyok amúgy), hogy kezdhetnék neki? Mindig csodálom azokat, akik egy motort ránézésre, vagy hangra beazonosítanak, meg hogy ilyen meg olyan alkatrészeket cseréltek bennük. Nekem ez sose mond semmit. Alap dolgokat tudok, nem az, de ennyire mélyre sose ástam magam. És ehhez azért sajna a wikipédia nem elég...

2013. aug. 27. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is szidd le magad, amiért rossz helyre jártál iskolába, ha tényleg érdekel a téma: [link]

Másrészt nyílván a tudás megszerzésével kell folytatnod - a könyvtárak és az internet roskadásig van szakirodalommal, érdekességekkel. A való életről nem is beszélve - csak ki kell menni a pálya mellé és figyelni.

2013. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt az iskolás dolgot nem egészen értem... Szerintem félreértettél. Még nem ültem motoron, tényleg, teljesen kezdő vagyok, de érdekelnek, és szeretnék elkezdeni. De nem akarom azt, mint szerintem elég sok ember, hogy hoppá van egy kis pénzük, és rögtön elcsapják egy zsírúj motorra anélkül, hogy valamit is tudnának róluk, vagy hogy egyáltalán hogy működik egy motorkerékpár, stb.
2013. aug. 27. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem kell hozzá sokat érteni.:D Eleve új motort is kevesek vesznek, azok, akiknek telik rá.:)


Ahogy értem olyan fapados a tudásod, hogy a sor4-et a V2-től nem tudod megkülönböztetni... Nemde?:D


Én mindent csak a cikkekből, és a nagypapám magyarázataiból vágok.:) (15 éves vagyok... Nem számít.)


Szóval most ugye tudod a 2 ütem, 4 ütem között a különbséget, sacperkábé a motor működését, azt, hogy a motoron szekvenciális a váltó, és hogy úgy hogyan működik a kuplung, mi a víz- illetve léghűtés. a tárcsaféket, dobféket érdemes tudni mi, spirálos, vagy digitális (jeladóst értek ez alatt) fordulatszám- illetve sebességmérő... Ezek amolyan körvonalazott, de megfelelő szintű ismeretek, hogy megtippeld, az adott motor mi is. Tehát egy dobfékes egyhengeres kétütemű ötven köbcentis Babetta nem versenyre van, ugyanakkor a duplatárcsafékes sor4-es 1000 köbcentis négyütemű GSXR nem boltba járásra van.:D


Most igazából, ha nagyobb márkát veszel, abból is elterjedtebb típust, mellé nem foghatsz, az a kérdés, neked tetszik-e az. Mert ha igen nyertügy - nem véletlen annak a motornak a sikere, utánakérdezel egy fórumon, mégis melyik évjárat az igazi a vasból, és amit sokan ajánlanak tolod a bevásárlókocsidba.:)


Legjobban ismereteket sok utánajárással szerezhetsz.:) Az a legjobb ha konkrétan kérdezel, mi érdekel, akár PÜ-ben, ahogy tetszik, de mások talán jobban megfogalmazott választ is adnak... (Végtére mégiscsak egy kölyök vagyok, vagymi.:D)

2013. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, akkor vegyél egy ütött kopott Simson-t. Azzal járhatsz is, és megtanulhatsz motorozni. Ugyanis az erőn és a sebességen kívül minden meg van benne, ami a motor kezelésének a megtanulásához kell. Továbbá van hozzá magyar nyelvű szelési útmutató a neten és otthon bármikor szét tudod szedni a gyári kulcs készlettel + egy combos csavar húzóval + kalapács + kemény fa/bronzzal. Utángyártott alkatrészeket könnyű beszerezni bár a minőségük nem a legjobb, de legalább olcsó. Megnézheted hogy működnek a fékek, ha a karbit szétszeded és jobban megnézed, akkor megértheted a lényegi működését (tuskó, tű + lepke, alapjárati fúvóka, főfúvóka, szívató fúvóka, levegő csavar), blokk szétszedésével látni fogod, hogy hogyan működik a kétütemű motor (beömlő, felömlő, le/kiömlő azaz kipufogó, a dugattyú négyes szerepéről (szoknyájával a beömlőt vezérli, fejével a kiömlő és a felömlőket, tovább az erőt adja át)), és milyen a kuplung (azbeszt vas lemez szendvics), milyen a váltó szerkezet (ha S50 vagy KR51 akkor bordás tengelyek, mozgó fogaskerek mechanikája). Meg kell majd értened, hogy hogyan kell gyújtást beállítani (előgyújtás, kitöltési tényező, kondi szerepe, töltő/világító/gyújtó tekercs szerepe). Én is ezzel kezdtem, csak Schwalbe-val, aztán tesóm S50-esét javítottam, aztán a saját MZ TS 125-ömet, és tesóm MZ ETZ 250-jét :D. Most már valami újabb után akarok nézni, mert kezdem unni a sok kelet német motor szerelést, de ettől függetlenül nagyon jó gyakorlatot ad.
2013. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

No, no, no... Ne vásárolj Simson-t légyszíves. Illetve 20 vagy, azt csinálsz amit akarsz, akár szivathatod is magadat ha úgy tartja kedved... :P


Első lépésnek én a szakirodalmat ajánlanám: hogyan épül fel a motor, mi miért van úgy ahogy és hogyan kezeljük.

Hangról sima ügy megmondani, hogy 1 hengeres, V2, sor 4, boxer vagy egyéb - a típusokat (mivel iszonyat sok van) nem olyan biztos, de nem lehetetlen.


Elsőre én egy könyvet ajánlanék, ami igaz hogy kb. apámmal egykorú, de alapvető ismeretek vannak benne amiket nem árt tudni: Ternai Zoltán - A motorkerékpár. Ezer éves, régies szakkifejezéseket használ és korabeli technikákat ismertet - de laikusoknak íródott, ezer hasznos, de nem motorspecifikus dolog is le van benne írva.


Közben lehet olvasgatni a vezetéstechnikáról is, (pl. ilyesmiket: [link] ) ott is sok érdekesség előkerülhet ami nem magától következőnek tűnik olyannak aki még nem motorozott.

2013. aug. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Szia te most tanulni akarsz vagy motorozni??mert ha motorozni akkor rakd le a jogsit belőle(ha megvan akkor nem írtam semmit :P)és vegyél egy motort és menjél vele röviden ennyi :D úgy is motorozás közben fogsz rájönni mindenre üdv
2013. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi aki lepontozott képzel fater simsonján kezdtem nem könyvekkel és megtanultam szerelni meg motorozni aki meg lepontozott annak meg csak annyit hogy olvasson még vagy 20 évig és hátha megtanul motorozni!
2013. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!