Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Audi A3 2. 0 TDI-m....

Peterke666 kérdése:

Van egy Audi A3 2. 0 TDI-m. Mostanában egyre gyakoribb, hogy rángat az autó; különösen ha nyomom neki a gázt, de alapjáraton is érződik a rángás, vibrálás. Olyan mintha fulladozna. Ötletek?

Figyelt kérdés
Általában olyan 30-40 perc vezetés után kezdi, különösen ha beáll a forgalom és 1-2-be megyek vele, olyankor akkor hazáig csinálja, viszont másnap meg mintha misem történt volna. Eleinte felforrósodásra gondoltam (ventilátor pl), de ma pl.20 fok sem volt és már vagy 20 perc után elkezdte. Üzemanyag sem lehet mert volt h napokig semmi aztán egyszer csak újra. Mind a négy gyertya ki lett cserélve rajta, mert a sárga jel világított a a computer azt adta ki, de másnap h elhoztam a szerelőtől a sárga jel megint kigyulladt, és ma csinálta megint. Szerintetek ez mi lehet? Hozzáértők ötleteit várnám mielőtt visszaviszem a szerelőhöz!
2013. aug. 8. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
talán gyertyakábel.
2013. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem olvassátok ki computerrel a hibát! Helyileg merre vagy?
2013. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Talán az injektor? Az elég húzós lesz...
2013. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
évjárat? km?
2013. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Gyertyakábelt mondom majd nekik, valószínűleg Hétfőn viszem szerelőhöz addig nem tudom computerre tenni. Helyileg Londonban élek, remélem nem az injektor mert itt amúgy is aranyáron dolgoznak.

Még annyit h a motor jobban rázkódik mint kellene neki, a sebességváltó tartó gumi puhább, nem tart rendesen ezért előbb utóbb csere. Okozhatja ez a rángást? (Erre azért nem gondoltam mert a logika azt diktálná h akkor folyamat rángatna.)

2013. aug. 9. 13:53
 6/14 A kérdező kommentje:

200.000 km

2004 évjárat

2013. aug. 9. 14:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Én éppen most cseréltem benzines 2000-es évjáratú kocsiban gyertyakábelt. Nekem is ugyan ez volt, hogy ha bemelegedett, nem húzott úgy ahogyan kellett. Pontosabban olyat csinált, hogy ha kifordultam, és váltogattam felfelé, gázadásra, elment belőle az erő, aztán visszajött, majd megint elment, így váltakozva. (vagy csak rángatott) De nekem kb 3000-es fordulat után már nem csinálta, mert úgy jobban adta a szikrát mint kisebb fordulaton. Egyébként ki lehet mérni a kábelt.


De az sincs kizárva, hogy a befecskendező(k) haldokol(nak) mert elvileg a gyártók szerint, 150.000km körül cserések.

2013. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagy még arra gondoltam, hogy lehet hogy el van tömődve a részecskeszűrőd. Ha sokat jársz a belvárosban araszolgatva, vagy kisebb fordulaton tartósan, nem tud beindulni a regeneráló folyamat, (amit a motor magától elvégez (bizonyos hőmérsékletnél) ha pl tartósan kb130-al mész, mert olyankor magától eltávolítja a lerakódásokat.) Azt nem tudom hogy ebbe van-e, de elég valószínű.


[link]

2013. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szinte minden nap araszolgatok a városban (London), és szinte csak akkor kezdett rá eddig amikor be volt állva a forgalom és az 1-2 ment huzamosabb ideig!

Gondolod h segíthet ha hétvégén kiviszem a kocsit a városból és megyek vele egy olyan 100 km-t magasabb sebességen főúton vagy autópályán? Vagy egyszeri alkalommal nem megyek túl sokra?

2013. aug. 9. 17:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát igen mivel hétvégén úgy sem nagyon tudsz szervizeltetni, és időd gondolom van, érdemes megpróbálni, mivel elvileg nem kerül pénzbe, (kivéve az üzemanyagot) és legalább lehet hogy megoldódik a probléma.


Lehet, hogy az is elég, ha lassabban (kb 50kmh-val) állandó tempóban mész egy félórát, ahogyan a linken is írják. (úgy rövidebb lesz az út)


De találtam neked valamit, hogy mit csinálj, vagy ne csinálj közben.

[link]

2013. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!