Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a CABRIO autokrol?

Mit gondoltok a CABRIO autokrol?

Figyelt kérdés
Autovasarlas elott allok es kineztem egy gyonyoru allapotu, 15 eves kabrio-t, de az ismeroseim allandoan azt mondogatjak hogy nem praktikus, meg beazik, meg hogyha valhova mennem kell a varosba (Budapest) es leparkolom akkor minden csoves meg dzsino fel fogja vagni a ponyvamat hogy kilopjon egy 5ezer forintos kulcstartot, vagy csak siman valami hulyegyerek vagja fel szorakozasbol...Nyilvan semmit nem hagynek elol, de mit gondoltok, tenyleg felvagjak? Ti felvagnatok? Esetleg volt mar valakinek tapasztalata kabrioval?
2013. júl. 30. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Épeszű ember nem vágja fel, de hát tény, hogy abból könnyebben kilopják a dolgokat. Én ha cabrio-t vennék, mindenképp csak keménytetőset.

Beázni nem hiszem, hogy mind beázna, de biztos akad olyan is, ami már nem zár megfelelően.


Amúgy semmi gond velük, ebben a rohadt melegben ráadásul jól is tud jönni. Ezek tipikusan ilyen nyaralásra való kocsik az én szememben, tehát legurulni velük a tengerpartra, és hasonló helyekre.

2013. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyílt utastér nem helyettesíti a klímát. Amikor hűvös van akkor jó lehet a kabrió, de az olyan kánikulában ami most is van leégeti a nap a fejedet egy hosszabb út alkalmával.
2013. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem csak hardtop, ami ugye majdnem kupé így. a simával az a baj hogy se télen nem használható se tűző nap mert leég a fejed és ha nem haladsz, akkor meg is rohadsz a melegben. ha esik szopacs van. stb.
2013. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy feelingje van a cabriózásnak, csak sajnos ez a probléma, hogy sok baj van velük, pláne az ilyen idősekkel: beáznak, kiszakad a tető, elromlik a mozgató mechanizmus, stb.

Nekem szerencsém volt, volt egy cabrió E46-os BMW 325i-m, egy nyári szezonon gondtalanul használtam, de nem engedhettem meg, hogy két autót tartsak, ugyanis egy cabrió olyan mint a motor: esőben nem lehet használni, télen sem lehet, csomagokat nem lehet vinni benne, stb. Nameg télen tartsd egy száraz garázsban, stb. Ezekkel a dolgokkal számolj, de amúgy az élmény kárpótol majd, főleg ha valami erőset veszel, ne törődj vele, hogy ki mit mond.

2013. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én imádom, olaszos, carpe diem életérzést ad. Pláne ha a Balaton körül krúzolsz vele az éjszakában.
2013. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@3 miről beszélsz???


A nyári melegre van klíma (klíma nélküli cabriot is lehet venni, de akkor az a melegben tényleg használhatatlan).


Télen ott a fűtés. Ha még ülésfűtés is van, annál jobb.


Ha esik az eső, az miért szopás? Felhúzod a tetőt és kész. Ha beázik, akkor rossz, meg kell csináltatni és kész.



@kérdező sajnos magyarországon balkáni állapotok uralkodnak, így nincs kizárva, hogy felvágják a tetőt, de nem mindegy merre laksz, hol parkolsz vele stb. Ha a rosszabb környékeket elkerülöd vele, nem valószínű, hogy baj lenne. Egyébként ezt leszámítva semmivel sem problémásabb, mint bármelyik másik 15 éves autó. Csomagtér valszeg nem sok van, de hát ezzel te is nyilván tisztában vagy.

2013. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!