Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel v benzin annak, aki egy...

Dízel v benzin annak, aki egy héten 350km-t utazik és nem szeretne sokat költeni a dolgokra egyáltalán?

Figyelt kérdés

tehát összeségében. ha dízelhez hozzá kell nyúlni, az rohadt nagy gáz.. annak az árából kompletten fel lehet újítani a benzinmotort.. viszont benzines zabál.:D


szóval szerintetek ?


2013. júl. 27. 15:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit szállj már le a földre cimbora. Ha ezek a modern dolgok nem lennének benne akkor ugyanazt a dinamikát nem 5-6 literből tudnák kihozni hanem 8-9 literből. Annyit sírsz amiatt mert félsz a dieseltől hogy nem is értem hogy benned egyáltalán hogyan merült fel a diesel vásárlása. Én abszolút diesel párti vagyok de neked azt tanácsolom hogy vegyél egy szívó benzinest, abban is karbisat mert azt talán otthon is ki tudod pucolni ha eldugul. Azt hozzátenném hogy dieselből már ajánlottak neked 1.9 TDi-t, 1.7 Isuzu dieselt, ezek a legjobbak a használt autó piacon dieselből, de te még egy szájbabaszott összeget nem voltál képes leírni hogy megkönnyítsd azok dolgát akik próbálnak segíteni neked. Hát tudod mit? Vegyél egy benzinest, és élvezd hogy annak nem lehet költséges baja. (csak a te kis agyadban van így, egy benzinesnél is lehet hengerfejrepedés, ami nem is olyan olcsó mint ahogy te elképzeled.)
2013. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
de szerinted a dízelmotorban nemlehet hengerfej probléma?:D
2013. júl. 27. 18:02
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

De lehet a dieselnél is hengerfej probléma. Én csak ezért írtam mert itt siránkozol hogy a diesellel mennyi költség lehet, csak azt ne felejtsd el hogy olyan nincs hogy a benzinest megveszed és akkor onnantól kezdve végig happy az a 10 év amíg használod. Kb 3 lehetőség van ami pénzügyileg lehetséges.

1, ez a legjobb alternatíva: veszel egy dieselt, komolyabb alkatrészeihez ne kell hozzányúlni egy jódarabig, és élvezed a csekély fogyasztást a benzineshez képest. Ráadásul gázolajhoz nem nehéz hozzájutni 300 forint/liter áron.

2, veszel egy dieselt, élvezed a csekéj fogyasztást, valami beszarik benne, de a fogyasztás miatt így sem jössz ki olyan rosszul anyagilag mint azt elsőre gondolod.

3, veszel egy benzinest amihez nem kell hozzányúlni, viszont a benzinkúton akkor is részletekben kifizeted a többletköltséget.

4, ez a legrosszabb verzió: veszel egy benzinest, többletköltséged van a fogyasztás miatt, és emellé meg bejöhet egy nagyobb szerelői számla is akár egy hengerfejrepedés után.


Magyarra lefordítva benzinessel nincs olyan alternatíva mikor spórolsz, mivel üzemszerű használat mellet a fogyasztás elviszi az a pénzt amit a diesellel megspóroltál volna.

2013. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 4 lehetőséget akartam írni.
2013. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Yaris 1.4 D4-D kell neked.. nekem is ilyen van lassan tobb mint 500e hibamentes km-el es 3,8-4,5 atlagfogyival. ;) vagy esetleg a Kia Ceed 1.4 de inkabb 1.6 dizel.. ezekben nincs kettos tomegu lendkerek es ezek az autok jol felszertek
2013. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom én se benzines se dízeles autón nem láttam mg ami nem romlik el. Sajnos ha autót vesz az ember így is úgyis költeni kell rá.És hogy a szívó dízelek nem voltak jó konstrukciók ép ellenkezőleg se turbó semmi elektronika ami elromolhat bennük igaz nem volt bennük 110 lóerő hanem még a 2.0 sokban is max 80-90 LE között és nem gyorsultak 8 másodperc alatt 100ra hanem legalább kelet nekik 15 másodperc ,de cserébe nem is falták a gázolajat. Sok még a mai napig teszi a dolgát annak ellenére hogy 15 -20 éves autók.Az újjab dízelekkel sincs semmi gond csak meg kell adni nekik ami jár.De a benzineseken is van ugyan úgy elromlani való azokban is kell olajat cserélni,féket felújítani,teleszkópok,kerékcsapágyak stb kopo dolgok ,ja és az injektor sem olcsóság a benzines autókhoz sem.Vagy veszel egy idősebb autót ami egyszerű,és a kora miatt kell költeni rá vagy veszel egy fiatalabb bonyolultabb autót amire a modern technika véget kell költeni függetlenül attól hogy benzines vagy dízeles.
2013. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem kamu ez a kérdés. Árat nem akar írni, csak hajtja a magáét. Jó akkor részletezem neked:


Havi 1400KM


Benzinessel: 40180 (410Ft=l)


Diesel: 31955 (415Ft/l)


Ez évente közel 98700 Ft-os különbség. Tegyük fel hogy a dízelnek drágább a kötelezője, így legyen évente 90.000 Ft. a különbség.

Árban kb ugyan annyi a két gépkocsi a használtpiacon.

Egy Golf 3 1.9 D ha el is romlik, fillérekből minden sarkon javítható (akárcsak egy 1.7 D Opel, vagy bármi más szívódízel)


Azt hiszem választ kaptál a kérdésedre, de nem tőlem, másik 30 hsz-tól csak nem veszed észre. Vagy nem érdekel...

2013. júl. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

# 27

Szerintem is kamu kérdés, már az előző válaszomnál írni akartam csak elmaradt. Árat nem kaptunk tőle, és csak a dieseleket fikázta.

2013. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Végül mit vettél?
2014. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!