Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg van érezhető különbség?

Tényleg van érezhető különbség?

Figyelt kérdés

Van különbség benzin és benzin között? Mindig ajánlják a "jobbat" tényleg van különbség vagy csak marketing fogás?

Annak idején mikor KRESZ-re jártam az oktató hangsúlyozta,hogy nincs semmi különbség, bele is törődtem de most sokaktól hallom hogy ez meg az mennyivel jobb.



2013. júl. 25. 21:00
 1/5 anonim válasza:

Igen, hogyne volna különbség. Mondjuk én saját motoros tapasztalatot tudok csak mondani, de a motorkerékpár szerintem sokkal jobban meg is érzi, hol tankolok.. Csak sima 95-ös esetén ha egy hipermarket legolcsóbbját tankolom, szinte semmi erő nincs a vasba, mintha vizet töltöttem volna bele, kínlódik az emelkedőn, hosszan, lassan gyorsul, vérszegény. Csak végső esetben szoktam egy keveset tankolni ebből, amúgy más kutaknál (leginkább Shell, Mol) tankolt fuelsave 95-sel repít a moci.

Sok emberrel beszélgettem erről, autósok azért kevésbé érzik ezt meg, ők a fogyasztást említették, de szerintem vannak különbségek.

2013. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Semmi érzékelhető, a nagyja placebó hatás.


Ha egy motor pl. 95 oktánszámú benzinre van optimalizálva akkor abba 98 vagy akár 100 oktános benzint tölteni totális pazarls, mert semmivel sem fog jobban menni tőle, sőt, adott esetben akár még rosszabb is lehet, mert nem optimális duggattyúállásnál fog robbanni a henger, mivel más az üzemanyag kompressziótűrése, később vagy korábban fog robbanni.


MO-n amúgy az "Olcsó, hipermarketes" kutakon ugyan az a benzin van, amit a MOL kúton tankolsz, ugyanis a MOL a beszállítójuk. 100%-ban megegyezik a MOL 95 ill 98-as üzemanyagával.


A Shell kúton is ugyan ez a 95-ös benzin van amúgy, csak egy minimális adalékot adnak hozzá.

2013. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van különbség, de hogy édesapámat idézzem: "azt te p.csával meg nem érzed!"


Van 1-2 adalékanyag, de nem az a céljuk, hogy jobb legyen. azaz de. Nekik jobb lesz.


Nekem kétütemü speedem van, annyit veszek észre, hogy a hiperszuper 100-astól picit könnyebben indult két-három alkalommal.

De azthiszem nem véletlenül mondják sokan, ha 100-ast tankolsz bele utána soha nem lesz olyan, mint volt.


Na persze nekem mondhatják, mivel már etanollal járok...:)


Tehát összegezve: Nem, nincs érezhető különbség, azt a pénzt inkább költsd gumira!:D

2013. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van különbség.

Amikor egy privát kútnál tankolok 3,5-re jön ki az átlagfogyasztás, MOL-nál 3,3-ra, OMV-nél 3,1. A vezetési stílusomon nem változtattam.


Más keveréket használnak.


Teljesítményben én nem éreztem meg, de 250-es robinál ez sokat nem jelent.

2013. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, az a különbség, hogy melyik kútnál hány %-ot csal a mérőfej :D


Pl. csömörön van egy privát kút, ott sikerült 70L-t tankolnom az autómba úgy, hogy egyrészt 65 literes a tankja, másrészt 21 éve a mi tulajdonunk az autó, egy kis füzetbe vezetjük élete kezdete óta az összes tankolást és még életébe nem sikerült 63L-nél többet beletankolni :D


Olyankor persze, hogy "rosszul fogyaszt" a maszek benzinnel, mikor a 60L benzin 70 a számlán...

2013. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!