Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na most akkor hogy van ez?!

Na most akkor hogy van ez?!

Figyelt kérdés

Egy 'A1' - es motoros jogosítványt akarok letenni (16 leszek decemberben), és az egyik oktató oldalon azt olvastam hogy 15 és fél évesen elkezdhető, 16 évesen pedig megkapom a jogsit. Na az itt a probléma hogy most néztem más oldalakon is, volt ahol nem is találtam olyat hogy 'A1', más helyeken meg valami olyat találtam hogy 'AM' 125cm3-ig (az első oldalon azt írta az 'A1' 250cm3-ig mindent vezethetek). Nagyon szépen megköszönném ha ezt valaki elmagyarázná hogy akkor ez most hogy van.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 28. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod, az I. melléklettel kezdődően:


[link]

2013. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A" kategória: Teljesítmény korlátozás nélküli motorkerékpár vezetésére jogosít. Korhatár 23,5 év

"A2" kategória: Legfeljebb 35 kW teljesítményű és 0,2 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár. Korhatár 17,5 év

"A1" kategória: 125 cm3 hengerűrtartalmat és a 11 kW-os teljesítményt meg nem haladó hajtómotorral ellátott motorkerékpár. Korhatár 15,5 év

"AM" kategória: 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor. Korhatár 15,5 év

2013. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is ne hidd el azt amit az ilyen oldalakon látsz. Amint most is kiderült nagy részükön hülyeségeket írnak.


A jogsit nem kaphatod meg rögtön 16 évesen, ugyanis 16 év alatt nem csinálhatod a gyakorlati részét(vagy legalábbis nem vizsgázhatsz belőle, még rutinból sem) Tehát megcsinálhatod az elsősegélyt és a KRESZ-t. A többit csak miután betöltötted a 16-ot.


A többi részét meg már előttem leírták. A1-es jogsi jó 125ccm ÉS 11kw-ot meg nem haladó(tehát pont annyi még lehet) motorkerékpárokhoz. Ez alatt bármilyenre jó, e felett pedig engedély nélküli gépjárművezetésnek minősül. (még akkor is ha az a motor csak 125ccm és 12kw)

2013. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!