Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó akkumulátora okozhat...

Az autó akkumulátora okozhat áramütést?

Figyelt kérdés
Rátettem az akksit a töltőre, hamarosan le kell venni, visszateszem a sarukat és rászorítom a csavarral. Ilyenkor mindig félek hogy amikor szorítom meg a csavarokat megcsaphat az áram. a saru is fém, a csavar is meg a csavarhúzó is :) végül is 5 amper. vagy csak én vagyok túl óvatos?
2009. okt. 5. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ne fogd meg egyszerre a kettőt és akkor nem fog megrázni. Amúgy is ne érjen össze mert zárlatos lesz arra vigyázz. Felrakod előbb a negatívat, meghúzod, utána a pozitívat, ha egy picit szikrázik ne sz.rj be. Vagy ha annyira félsz tőle húzz fel egy kesztyűt, rakd fel úgy.
2009. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
amikor a szikrát nézed, hogy van-e a gyujtásnál na az ráz, bár baj nem lessz tőle:) akisaru semmit nem csinál szinte:)
2009. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Az akkunak te többet ártanál mint fordítva, apafej a feszültségszint is számít nem csak az áramerősség, 50V alatt semmi élettani bajt nem okoz, ezért van az orvosi cuccokban is 50V max mert érintésvédelmileg az még biztonságos.
2009. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az akku semmiképp nem rázhat meg, mert alacsony a feszültsége. Az átlag ember azt sem tudja mi a különbség a feszültség és az áram között. A két pólust viszont semmiképp ne érintsd össze, mert az akku fel is robbanhat, de valószínűbb hogy pár másodperc alatt elolvadna amivel rövidrezártad:)

Az egyetlen mód, hogy kis áramütés érjen, az az hogy a hálózat induktív tényezője miatt, keletkezhet önindukciós feszültség, amikor leveszed, ill. ráteszed a sarut, de ez veszélytelen mert nagyon rövid ideig tart.

2009. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megoldódott a dolog, igazából nem attól féltem hogy agyonvág az áram és ott helyben meghalok, nem vagyok tök hülye fizikából, de okoztak már meglepetést olyan cuccok amiről nem gondoltam volna hogy meg tud rázni.
2009. okt. 5. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a két pólust megfogod egyszerre, nem lesz több kérdésed (halál), több száz amperről lévén szó (egy indítómotor áramfelvétele nem csekély). Tehát nem vagy túl óvatos.

A normál sorrend és az egyszerre egy pólus érintése nem probléma.

2009. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi. szerencsére azért eszembe se jutott direktbe rákötni magam az aksira :)
2009. okt. 5. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
13:07: Te egy hülye vagy. Mutass már nekem egyetlen embert, akit megrázott az akku 12 V-ja!! Csak egyet!!
2009. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Téves, hogy nem csak az áram számít, téves, hogy a feszültség 50 V alatt nem okozhat problémát. Téves, hogy halált okoz az akkumulátorsaruk közvetlen megfogása.


Több kérdésnél megírtuk már, hogy a kb 10mA feletti testen átfolyó áram már okozhat halálos áramütést. Teljesen mindegy mekkora feszültség okozza ezt. Viszont az emberi test ellenállása az, amitől függ, hogy mekkora áram fog keresztülhaladni a szöveteken. Nagyságrendileg néhány száz Kohm rendszerint az emberi test ellenállása, így a 12V feszültség ÁLTALÁBAN, nem veszélyes! Ez az ellenállásérték változó, sok minden befolyásolja. A bőrünk nedvességtartalma, az érintkező felület nagysága, stb ... (de még a lelkiállapotunk is!)


De ...


tudjuk hogy az emberi test ellenállása leginkább a hámrétegek (bőr legkülső része) miatt magas, így pl igenis elképzelhető, hogy extrém körülmények között, még ez a 12V is halálos áramerősséget tud keresztülhajtani az emberi testen! Pl nyílt seben keresztül, vagy vizes, nagy testfelületen keresztüli kapcsolódáskor.

2009. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy csináltál gyerek korodban "sokkolót"!!! Ha a vakut szétszeded, kiveszed belőle a villanó csövet, marad 2 csupasz vezetéked... Na most ez CSAK 3 volt! Fogd meg és süsd ki. :) Sok sikert... :)
2009. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!