Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt lehet megszer...

Mennyi idő alatt lehet megszerezni egy B kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Elsősegélyem még nincs, kezdő vagyok. Ki mennyi idő alatt szerezte meg? Ha most (konkrétan 2-3 nap múlva elkezdem), akkor június végére be lehet fejezni?

2013. ápr. 22. 16:10
 1/10 anonim válasza:
Én most fejeztem be 2 hete és már novembertől csináltam. De azért mert még nem töltöttem be a 17-et, ezért kellet várni a vizsgákra meg ilyenek. De amúgy párhónap alatt le megy
2013. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 4 hónap alatt jutottam el a forgalmi vizsgáig, igaz, az nem intenzív tanfolyam volt, és a végén már csak hétvégenként tudtam vezetni.
2013. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én intenzív tanfolyamra jelentkeztem, és június végére mindenképp szeretnék vele végezni, meg valószínűleg tudom is úgy alakítani, hogy sokszor menjek, csak nem tudom, hogy összejöhet-e.
2013. ápr. 22. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a KRESZ vizsga meglesz pár hét alatt. Ha így számolunk, akkor május közepén/végén elkezdhetsz vezetni járni, onnan meg már az lesz a határozó, hogy az oktató mennyire van betáblázva. Ha szerencséd van, akár naponta is mehetsz, ami azt jelenti, hogy júliusra meglehet a vizsga.
2013. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hónap
2013. ápr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az attól függ, hogy betöltötted-e a 17. életévedet vagy sem illetve, hogy heti hány alkalommal és egyszerre hány "órára" mész.

Összesen: 28 elméleti + 29 gyakorlati és 2 vizsgaóra van.


Akár 3 hónap, de akár 1 év alatt is.



A vezetési elméleti képzést akár 16,5 évesen is elkezdheted, a KRESZ elméleti vizsgát 16,75 évesen, míg a gyakorlati azaz vezetésből csak 17. életév betöltése után vizsgázhatsz.



Amennyiben holnap-holnapután kezdesz és elmúltál már 17 éves és nem heti egy alkalommal és alkalmanként 1 óra lesz, akkor akár július elejére vagy július közepére meglehet a jogsid.

2013. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

24 éves nőstény vagyok. :)

Szeretném minél előbb megszerezni (adott okok miatt), és akár kétnaponta is járnék, ha van rá mód.


És az igaz, hogy nekünk kell szólni az oktatónknak, hogy foglaljon vizsgaalkalmat? (Ezt most lehet, h nem jól fogalmaztam meg.)

2013. ápr. 23. 20:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt az oktatód látni fogja mikor lehet vizsgáznod max annyit kérhetsz, hogy hány órakor legyen a vizsga
2013. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, csak mert olvastam egy másik, hasonló kérdésnél, hogy nekünk kell szólni, h szeretnénk menni vizsgázni és ezzel megspórolunk 2-3 hetet.
2013. ápr. 23. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
A kötelező óraszámot úgyis ki kell fizetned lehet egy pár órát elsumákolni (persze ha nagyon jól megy a vezetés), de ha már kifizetted akkor vezesd végig szerintem.
2013. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!