Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szekvenciális váltó az az...

A szekvenciális váltó az az automata váltó?

Figyelt kérdés

Egyébként mennyibe kerül egy kocsit átszereltetni manuálisról automatára? (Daewoo Tico)


(nem kérek olyanokat h "mi bajod a manuálissal", semmi, csak az automatát jobban szeretem ;) )


2013. ápr. 16. 21:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is a kuplungpedálra értettem hogy nincs :) Természetesen van bennük kuplung, de pedál nincs, mert azt is automatikusan kezeli az elektronika( vagy nem tudom mi )

elindulásnál elengedhetetlen a kuplung, váltást meg tudják már oldani a nélkül, a gyorsabb kapcsolás érdekében. De szerintem akkor is old a tengelykapcsoló, csak annyira gyorsan hogy észre se lehet venni :)

2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, az első voltam !
2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

tehát akkor csak gáz és fék pedál van?


az jó :) kuplung pedál akkor nincs...a szekvenciálisnak van olyna opciója h automata?

2013. ápr. 17. 21:08
 14/14 anonim ***** válasza:
27%

NINCS! A szekvenciális, az "félautomata". Az automatának lehet szekvenciális üzemmódja is! (Ez az ún. tiptronic váltó.)

Szóval...:

Szekvenciális:

Egymás után tudod pakolni, egyesből hármasba, és visszafele nem tudod! Szépen, sorra. Kuplungpedál nincsen!

Automata:

"Gáz meg fék". Neked csak erre a kettőre kell koncentrálnod, kuplungolnod nem kell! A kulung is automatizálva van, ezért automata!

Manuális:

Van kuplungpedál, gázpedál és fékpedál.


De ne legyél már ennyire lusta, hogy még egy Ticoba is automata váltót akarj tenni... Sőt, az átszerelés (mivel semmit nem értesz hozzá), nem házilag fog történni. Az egész nagyjából 3-szor, 4-szer annyiba fog kerülni, mint maga az autó!


Röviden, tömören: Felejtsd el!

2013. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!