Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyirányú út, meddig...

Az egyirányú út, meddig egyirányú?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdés, de hajlamos vagyok megfeledkezni róla. (gyakorlati vezetésnél tatok...)

Van egy adott út, ami előtt kinn van a tábla, hogy egyirányú, az oké. De amikor már átmegyünk egy másik útra, olyankor azon gondolkodom, hogy ez még egy irányú út lehet, vagy nem? Most akkor hová is soroljak be balra kanyarodáshoz...? :S. Úgy, hogy nem jön autó, kihalt utakról beszélek, és nem látom h melyik merre halad stb... Konkrétan meddig egyirányú a táblával jelzett egyirányú út. Minden jól megy, de ezt valahogy nem vágom. ://


2013. márc. 26. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Általában azt jelezni szokták, vagy táblával, vagy ha útkereszteződésnél vagy, és egyenesen mész tovább, és nincs kitéve az egyirányú út tábla onnan két irányú.

Egyébként nekem azt mondta az oktatóm, hogy ha nem vagyok biztos benne hogy egy irányú vagy nem , akkor az út közepéről kanyarodjak balra, azon még senki nem bukott meg, viszont ha kétirányú utca végén a szembe sávba sorolsz be az kizáró ok a vizsgán.

2013. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű: a kereszteződés oldja fel (mint pl a seb korlátozást is. minden kereszteződés után azonnal ott a tábla, ha egyirányú. ha nincs, akkor nem az.
2013. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Kereszteződés oldja ezt fel, ha kereszteződés után nincs kint újra a tábla akkor az az út már két irányú. Ezt célszerű tudni.
2013. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a válaszokat, sokat segítettek. 10.-én vizsga. :)))
2013. márc. 26. 22:48
 5/10 sh0cky ***** válasza:
Azt is jó ha tudod, hogy egy irányú úton arra az oldalra kell sorolnod amerre fordulni akarsz. Illetve tolatni tilos, csak akkor tolathatsz ha parkoló helyre állsz be, és parkolni egy irályú utcában csak és kizárólag bal oldalra lehet.
2013. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a túloldalon a kresztáblák feléd néznek, akkor az utca egyirányú. Ha ellenkező irányba, akkor kétirányú.

Ha a túloldalon szemben állnak a parkoló autók, akkor az utca kétirányú, ha veled párhuzamosan állnak, akkor egyirányú.

Ha a túloldalon buszmegálló van, akkor egész biztos kétirányú az utca.

2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, igen, tudom. Csak azzal voltam bajba, hogy most akkor meddig egyirányú.:)

Ugye ez akkor is érvényes, (hogy arra az oldalra soroljunk be, amerre kanyarodni akarunk), hogy ha kétirányú útra szeretnék kikanyarodni az egyirányúról?

2013. márc. 26. 22:57
 8/10 sh0cky ***** válasza:
Természetesen.
2013. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. márc. 26. 23:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik tábla hatálya a következő kereszteződésig tart. Ez alól csak a zóna táblák jelentenek kivételt.
2013. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!