Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbe motoromnak mi...

Simson Schwalbe motoromnak mi baja lehet?

Figyelt kérdés
10 év után elővettem a mocit, mindent kipucoltam,(légszűrő, karbi, új gyertya stb) és nehezen indul. Ha elindult akkor állandó gáz állás mellett változik a fordulatszám, teljesen felpörög, majd majdnem leáll. A blokkban nincs 10 ezer km, és úgy állt le annak idején, hogy semmi baja nem volt. 1984-es gyártmány.
2013. márc. 21. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg minden tiszta és rendben van, akkor gyanítom, hogy felkeményedtek a szimmeringek.
2013. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

igen, az is lehet, de gyanítom porlasztási hiba is lehet.


nagyon jó moci, nekem volt több is, sosem hagyott cserben. még hideg van, szedd szét, nézd át a szimmeringeket is, esetleg a benzinszint, vagy a kipuffogó dugul...


a 10 ezer az majdnem új motor...

2013. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék - de ehhez nem kell 10 év, akár 1 év állás alatt is megadhatja magát.


Ilyenkor falsot tud szívni valamelyik oldalról (gyújtás vagy váltó), így hiába rugdosod szivatóval nem indul, mert sok a levegő. Aztán amikor már tocsog a benzin a forgattyúsházban, akkor hirtelen el tud indulni - és rögtön fel is pörög, hiába nem húzod a gázt. Aztán amint elfogyott a benzin egy része megint túl sok lesz a levegő és lehörög.

Ha a váltónál szív falsot, akkor még annyival vadabb a dolog, hogy a beszívott váltóolajat szép nagy füstfelhőben, résnagyjából elégetve okádja kifelé.

2013. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*résnagyjából=nagyjából, csak előtte azt akartam írni, hogy részben... :)
2013. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. De hogyan tudom orvosolni, ha valamelyik oldalról falsot szív? Tömítések cseréje?
2013. márc. 21. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:
A szimmeringek ugye gumi alkatrészek, amik egy rugó és a rugóval előterhelt részre ható nyomás segítségével szigetelnek - ha elöregedik a gumi, vagy elszakad/reped, akkor csak csere. Nem tudom fejből, hogy a Schwalbénél hogy is van, de biztos lesz aki meg tudja mondani fejből. Ami valószínű, hogy ehhez szét kell majd húzni azt a blokkot, hiába a kevés kilométer meg a gyári állapot.
2013. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval ez egy komoly meló, de ne ijedj meg. Sokan átestünk ezen, szétszedtük ha kell, ha nem.


Kell egy olyan hely, ahol fedett, majdnem fűtött, tiszta, pormentes satupad, vagy asztal van. Javaslom, vedd ki a blokkot,erszd le az olajat, szedd szét. De előtte szerezz be egy megfelelő csapágylehúzót(is)..legyen alatta valamilyen nagy géprongy, azon dolgozz.A főtengelyt nem kell megbontani, csak a szimeringeket húzd le mindkét oldalon.Alaposan átnézed, és felteszed az újakat. vigyázz a tömítési irányra.


egy-két nap, és menni fog.

Türelem.Javaslom a szétszedés minden mozdulatát fényképezd. összerakánál nagy segítség lesz.

2013. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer a válaszokat, és tanácsokat. Ha lesz időm megejtem ezt a dolgot, úgyis szeretek bütykölni.:-)
2013. márc. 22. 10:24
 9/13 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a szimering cserén, és nem sok minden változott sajnos. Talán annyi, hogy most szívatóra reagál, akkor kicsit kisímul a járása, de szívató nélkül össze-vissza jár. Egyéb ötlet? Lehet, hogy a karbit kellene belőni?
2013. márc. 31. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Mind a három szimeringet kicserélted?

Karburátort kitakarítottad, szintet beállítottad?

Gyertya, gyújtás rendben?

2013. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!