Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbet venni és...

Simson Schwalbet venni és felújítani megérné?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Csakis hobbiból.
2013. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olcsók az alkatrészek,de egy alapos felújításra simán rá lehet költeni 100ezret.Én Mz TS 150-nél 120ezernél tartok és nem vagyok kész vele.
2013. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz vele: ha eladni haszonnal, akkor nem szabad nagyon belemerülni a felújításba. Megnézed mennyiért mennek a Schwalbe-k szép állapotban, hozzágondolod hogy mennyi kell egy leharcolt példány rendbetételéhez (króm, festés, blokkfelújítás) - ha a kettő között nincs semmi plusz, akkor felejtős.

Ha az első motor amit rendbe akarsz tenni, akkor a reálisan tervezett értékek meghatározása után a költségeket 1,3-mal, az eladási árat 0,8-cal kell szorozni (ez az úgynevezett Varga-tényező, egy barátom után aki mindenbe belefog és a dolgok felén bukni szokott) - ha utána is lenne rajta haszon, akkor belekezdhetsz.


Ha saját célra kell és szépet akarsz, akkor talán megéri - de persze egy ötvenest könnyen "ki lehet nőni", magyarul ha első motor, akkor nem szabad nekiállni egy komplett felújításnak ha nem használtad legalább egy szezont.

2013. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy minden olyan legyen rajta mint mikor kijött a gyárból az rengeteg pénz.

Én most csinálok éppen egyet. Teljes gyáriasságra nem törekszem, csak arra hogy motorikusan jó állapotú legyen és szép legyen. Most fog kapni egy szinterezett burkolatot, a blokkját meg már megcsináltam. Pénzt nem sokat kellett ráköltenem mert van itthon egy fél Schwalbe alkatrésznek. 35 ezerből nekem kijön a projekt, és ebben a motor ára is benne van. ;)

2013. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tomcattanya válasza:
Hát anyagilag nem érné meg , de eszmeileg igen :) . Én vettem egy leharcolt üzemképtelen darabot 28 ért , homokszórás , festés , mindent csere ami rossz , sok munkaóra , és pénz de megérte.Még csajozni is lehet vele :D
2013. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát egy jó 10 évig biztos el lennék vele,mert addig MZ-m nem lehet.Közel gyári állapotúra szeretném,hogy ne kelljen rá költeni egy ideig,és lehetőleg turbó hűtésest szeretnék.
2013. ápr. 22. 22:49
 7/7 Tomcattanya válasza:
Abban ne reménykedj hogy egy darabig nem fogsz rá költeni , a silány minőségű utángyártott alkatrészek sorra mondanak slusszot , így folyamatosan 1-2 hónapos kihagyásokkal cserélni kell azokat . Ez kifejezetten igaz a gyújtás alkatrészeire , nekem a gyári megszakítós van , egy darabig tök jó volt aztán elkezdett táncolni az idegeimet , most babetta tirisztorossal megy a schwalesz , sokkal jobb....még.
2013. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!