Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort válasszam...

Pirosfény János kérdése:

Melyik motort válasszam következőnek? Eddig egy schwalbe-t hajtottam, de ideje váltanom. Mz 125,250 ETZ, esetleg Jawa 634 vagy 638 amin gondolkodtam. Melyiket és miért javasoljátok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A 250-es ETZ alaphangon 6 liter benyel. A Jawak sem esznek sokkal kevesebbet, viszont ott gyújtásgond szokott lenni. A kis Etz-vel jó tapasztalataim vannak. A nagy is jó, nagyon megy, sokan szálltak el vele, de tényleg, a fogyasztása brutális.
2013. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fogyasztás annyira nem mérvadó nálam, inkább a megbízhatóság,utazási kényelem és a kezelhetőség az ami számít. A kis ETZ-s tapasztalataidat bővebben leírnád? :)
2013. márc. 1. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Kis ETZ(teljesen személyes vélemény):

+Egyszerű, mint egy faék

+Olcsó hozzá minden

+Egész jól fogyasztott(4-4,5)

+Kényelmes

+Strapabíró(bejártam vele egyhuzamban a Pécs-Budapest távot)

-gyenge

-2 személlyel főleg gyenge

-100-as végsebesség, 70-80-as utazó(a kocsik,kamionok letolnak)

-5. sebességbe csak sík úton lehet felkapcsolni

-nem szereted pörögni, nagyon sok a széthajtott darab.


Nos, nekem így ennyi, a nagy ETZ is hasonló, csak az többet eszik, viszont nagyon megy(130-140), és tud normális utazót tartani 2 személlyel is. Viszont egyik motor sem pörögni.

2013. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 125-ös vagy 150-es ETZ-t javaslom. Meredek lenne Schwalbe-ról 250-es ETZ-re váltani és költséges. A kis ETZ könnyebb, kezelhetőbb, még jobban is néz ki. Ami még szóba jöhet szerintem az a TS, mivel olcsóbb.
2013. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 3. 09:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is 125-150 párti vagyok. Fogyasztásba szerintem ezek a leg optimálisabbak. Fenntartási költségük is elenyésző. Ha meg gyenge lehet rajta csiszolni. 80-90 utazó sebesség már elegendő ahhoz hogy a kamionok teherautók ne előzzenek rád az úton ,mert 90-nél le van szabályozva elméletileg mind. Személyautó meg nem olyan félelmetes ha rádelőz hiszen az elfér melletted.
2013. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem 125-öst vegyél mert apámnak olyanja van azt mondata semmi baja nincs és igaza is volt,minden jó rajta. Az övé 10 évet állt, 2 nap olcsó alkatrészes szereléssel újra tökéletesen ment.
2013. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
És amúgy apámé 100-on kb. 3,5 litert evett.
2013. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ETZ
2013. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!