Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G vs. Renault Thalia?

Opel Astra G vs. Renault Thalia?

Figyelt kérdés

Pro és kontra, ki melyiket venné, és miért?

Ez még nincs tervben, csak kíváncsi vagyok!



2013. márc. 20. 22:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

8as-nak.

Az Astrában beépítésre került X16SZR motor 1987es fejlesztés,járj utána ha nem hiszed el.

Hiába használnak jó minőségű olajat /nem a 3eft-os 4literes újrahasznosított GM olajat/ betartva az intervallumot,akkor is megeszi.

Mindegy,én egyik autóban sem tudnám elképzelni magam,kicsik,elsőkerekesek,nincs stílusuk.

De akkor is rönó:) ráadásul biztonságos,nem egyet hoztak be hozzánk anno,és senki sem halt meg benne,erről múltkoriban írtam,képpel mellékelve.

2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 gomzoli ***** válasza:
Nem aZ F astrából való 8 szelepes motort idézed véletlenül? A kérdező a G astráról beszélt, abba pedig már csak a 16 szelepes motorokat tették.
2013. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Tévedsz,hányat csináltál belőlük?

Én otthon is párat,és itt Angliába is Vauxhall néven..

2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt tavaly vettem átszámítva 49ezerért.

1.6 8V

Szétbontottam,eladtam az ebayen amit lehetett,a bontóban megkaptam érte a vételárat kilora:)

2013. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 gomzoli ***** válasza:
65%

Lehet, mert én nem kocsikat, hanem embereket szerelek. Az én ismereteim csak arra az összesen 7 darab Opelra korlátozódnak, amik nekem, és szűk családi körömnek tulajdonát képezik/-ték. Lehet, hogy valamit mi csináltunk rosszul, vagy csak tudatlanok voltunk, de érdekes módon semelyik nem ette az olajat, apámé még 470 ezer Km után sem, ami egy 1,4-es motortól nem rossz, nekem személy szerint 1,6-os (F Astra) és 1,8-as (H Astra) volt, előbbit 9 évesen vettem 180 ezerrel, 3 év használat után 250 ezerrel adtam el, tehát nem vasárnapi autó volt. Az 1,8-as "csak" 40 ezret ment alattam, másfél évig volt meg, becseréltem nagyobb típusra.

Ezeken kívül 2 unokatestvérem is Opelt hajt, nagybátyám is (igaz, az övé diesel), és kb. 4-5 éven át a húgomnak is az volt (ezt is én hordtam szervizelni).

Tháliája egy jó horgászcimborámnak van, és a nagynénéméknek. Volt szerencsém jópárszor ebben-is abban is utazni. Semmilyen téren nem ér fel az Opelhoz. Nem mintha az egy presztízsautó lenne, de a Thalia nem véletlenül volt közel 1 millióval olcsóbb a G Astránál. Az értékét sem véletlenül veszíti rohamosan (3 évest már féláron lehetett venni). Talán az sem véletlen, hogy errefelé, ahol Opelnek hívják az itt gyártott Opelt, és a Renaultot is németül hírdetik, nem lehetett kapni a Thaliát, csakis a keleti piacokra szánt, olcsó (minőségű) autó volt, amit Törökországban szereltettek össze.

2013. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 gomzoli ***** válasza:

ma 16:01


na látod, jól jártál :-)

Hallottam, Odaát semmi értéke nincs a 8-10 éves kocsiknak.

2013. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Az F Astrákkal semmi bajom,tulajdonképpen a G-vel sem,csak leírtam a tapasztalatokat.Lehet kicsit elfogult vagyok a rönók iránt mert 5évig csak azokat javítottam.Haveromnak van otthon táliája,270ezer van benne,motor,váltó kifogástalan olajat nem eszi,kuplung gyári.Másik havernak az említett Astra van,szereti nagyon,de zabálja az olajat, a belseje 190ezer után megviseltebb mint a rönó,mondjuk ő nem kíméli annyira.Mindenki olyat vesz amilyet akar,minegyiknek megvan a maga keresztje:)

Igen itt valóban semmi az autó, egy havi fizuból vehetsz akár többet is,nem is rosszat ráadásul.A biztosítás sem vészes.

2013. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Te mercis, nem írtad el azt a dátumot úgy 10 évvel? :)Egyébként 2001-ig szerelték a G Astrákat ezzel a motorral.
2013. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
10%

Ehhez csak annyit a merkedeszt megvette a RENAULT !

Ez hogy lehet ......a csillag lehunyt ...

2013. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 gomzoli ***** válasza:

"Ehhez csak annyit a merkedeszt megvette a RENAULT !"


Mit szívtál mielőtt ezt leírtad?

De ha csak viccnek szántad, akkor elismerem, jó volt!

2013. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!