Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rozsdásodik a hűtővíz...

Miért rozsdásodik a hűtővíz az autóban?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron leengedtem a kocsiból a hűtővizet aztán sima desztillállt vízzel kétszer is átöblítettem a motort és a hűtőrendszert. A kiegyenlítő tartályt leszereltem és kimostam hófehérre.Aztán feltöltöttem piros fagyálló és desztillált víz keverékével.Most már megint átláthatatlan sárgásbarna a folyadék.Olaj nem fogy meg a víz sem.Mi okozza ezt?Eddig egy autómnál sem tapasztaltam pedig nem ma kezdtem.
2013. márc. 8. 21:13
 1/9 szántóvető ***** válasza:
ez érdekes,nem szabadna rozsdásodnia.sok lehetőség nincs,vagy a hűtő rohad vagy a fűtőradiátor.felesbe szoktad keverni?esetleg kipróbálhatnál minőségi fagyállót.nem valami tescosat vettél?
2013. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fagyálló nem, viszont a deszt víz az tényleg tescos.Amúgy felesben vagyis inkább picivel több mint fele fagyálló.
2013. márc. 8. 21:32
 3/9 szántóvető ***** válasza:
a desztillált vízben nem lehet hiba,az minőségre egyforma.
2013. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
a fagyálló dolga a korrózió megakadályozása,próbálj meg más fajtát-bocs hogy ennyit írok.
2013. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a fűtés és a hűtés is kifogástalanul működik,csak nagyon bosszant ez a jelenség.
2013. márc. 8. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen autó?

Pl a VW-be nem kell csak "piros" fagyálló

2013. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fiat Brava.15 éves.
2013. márc. 8. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már a színnek nem hiszek. Ha rá van írva, hogy foszfát és anion mentes fagyálló hűtőfolyadék alumínium hűtőkhöz, akkor ok.
2013. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

A desztillált vízben van oxigén, ami kölcsönhatásba lép a motor acél alkatrészeivel, mint pl. a henger perselyek, ez okozza a rozsdás vizet.


Ha 10 liter vízhez keversz 6-8 dkg trinátrium-foszfátot (trisó) és feltöltöd vele a hűtőrendszert, majd járatod legalább 3 órát, akkor nagyrészt kitakarítja a szennyet a hűtőrendszerből. Többszöri öblítés után fel lehet tölteni VÍZ MENTES hűtőfolyadékkal (hozzáadott víz nélkül), és egy darabig nem lesz rozsdás a hűtőfolyadék.

2013. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!