Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó tuning, így jó?

Robogó tuning, így jó?

Figyelt kérdés
Aerox gyári 50cc, csak sport kuplungot és variátort, sport gyujtást+ lendkereket, illetve 50-és hez való sport kipufigot, és egy tuning főtengejt vennék bele, persze minden komoly cucc :) most 90el megy, pedig egy gagy könnyitett kuplung és könnyebb görgő van csak benne. Az ujj cuccokkal mennyivel menne?

2013. febr. 7. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az új cuccokkal nem biztos hogy gyorsabb lenne,max erősebb.

50ccm-nek is megvannak a határai.

Ha már tunningfőtengelyt teszel bele akkor tegyél rá nagyobb hengert is,és ahhoz már egy sport kipuf is dukál azzal úgy kb 120körül karcolhat.Mentél már robogóval 120-al?Én igen és be kell hogy valljam hogy féltem rajta ,utána felültem egy rendes nagy motorra és ég és föld a különbség.

Amúgy amennyit ráköltesz a robogóra azt a pénzt már soha sem kapod vissza amikor elakarod majd adni:Jótanács,amennyit rászánsz a tunningra annyiból leteszed a jogsit és veszel egy nagyobb motort amit nem kell tunningolni és sokkal nagyobb élmény úgy a motorozás is..

Mégvalami, így a sok tunningal nem lessz megbízható a járgány:Tehát ne a világ végére utazz vele és mindig legyen a telódon lóvé :)

Ui :a variátort felesleges cseréni mert az csak a karakterisztikán változtat.

2013. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Habár nem szoktam robogókat tuningolni, abból a felsorolásból a "sport gyújtás + lendkerék" elég feleslegesnek hangzik - amíg nem hagy ki a gyári vagy nem éred el a felső fordulatszámát (ha van egyáltalán limit benne) akkor felesleges cserélni.

8-9e-ig még a régi megszakítós gépeket is el lehet forgatni, csak utána kezd rakoncátlankodni a megszakító - ezek az elektronikus vezérlésű, CDI-s cuccok meg még jobban bírják, szóval az pénzpazarlás lenne.


A főtengeLY is érdekes lenne, hogy mitől "sport", miben jobb mint a gyári.


A kipufogó mondjuk jó lehet - bár erősen függ a hengertől.



Viszont egy kis magánvélemény: remélem zárt pályán mész 90-et a kiskerekű robogóddal és nem fogsz egy gödör miatt nekiesni, neadjisten nekihajtani egy járókelőnek vagy autónak. Főleg ne az enyémnek, mert akkor a mentők kiérkezéséig még meg is verlek kétszer. Ha gyorsabban akarsz menni, akkor vizsgázz le és vegyél rendes motort.

2013. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az a baj 70-és henger gyors behal, nem? (rendesen 800km-ig nem hajtanám) jah és még nagyon messze vagyok a nagymotor jogsitol korban. a motort kaptam :) 0ft-nál vagyok. Mit ajánlanál hogy az élettartamát ne befojásolja a tunining cucc, melyik olyan?
2013. febr. 7. 22:32
 4/21 A kérdező kommentje:
:D 2. Pályán is mentem vele egü tálkozón, illetve haverokkal üres utcán, egyépkén 40-50el mék :)
2013. febr. 7. 22:36
 5/21 anonim ***** válasza:
ezek a módosítások így önmagukban haszontalanok. vagy vágj bele, és csináld meg rendesen, de akkor 100 ezer Ft alatt nem fog megállni a végösszeg, vagy örülj annak, hogy van egy jó, megbízható motorod.
2013. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sport gyújtás és lendkerék felesleges, nincs tiltás a gyári gyújtásban. Ha Malossi Multivar variót veszel,azzal jobban fog menni ,gyorsulása és végsebessége is megnő. (nem csak karakterisztika változik, hanem végsebesség is, jóval nagyobb az átmérője mint a gyári variátornak,tehát nagyobb az első áttétel, nagyobb végsebesség) Sport kipufogótól (pl Gianelli Extra) meg többet tud pörögni, ha megfelelően hozzáhangolod a görgőket. Gyári hengerhez tuning főtengely is felesleges. Viszont ennél többet ne alakíts ezért : [link]
2013. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Leirna valaki aki leirna egy megfelelö konbót? 70-és henger lassan hajtva, néha a haverokkal gyorsulnánk, de a hónap 30 napjában lassan hajtanám akkor megbízható?
2013. febr. 8. 14:03
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem a gyári blokkal ment az Aeroxom 105 km/h-t, a görgők és a variátor volt kicserélve, valamint volt rajta egy nagyon jó sportkipufogó. El sem hiszed, mennyit dob rajta egy jó kipufogó, úgyhogy azon ne spórolj. Főtengelynek nem látok értelmét, ha nem teszel bele nagyobb hengert.
2013. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én is olvastam hogy 59-és robogóbol is kilehet hozni, a főtengelynél irják hogy könnyített, csak azért gondoltam... Leirnád milyen cuccok vannak az aeroxodba :) megköszönném :)
2013. febr. 8. 18:27
 10/21 anonim ***** válasza:
Minarelli volt a kipufogó meg a variátor is (azóta már nagy motorom van)
2013. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!