Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogon első-hátsó világítás...

Robogon első-hátsó világítás lehet ledből?

Figyelt kérdés
van egy scoote kiállítási motorom, eleje hátulja vakolt, leddel berakom a lámpát ugy használhatom közúton?

2012. dec. 21. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a választ nem tudom, de műszakilag, ha megoldod, akkor le a kalapot!
2012. dec. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
autó elektronikussal akartam megcsináltatni a bekötést, csak nem tudom hogy jogszerű-e
2012. dec. 21. 12:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem használhatod, csak minőségi jeles izzókat használhatsz közúton.
2012. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár ha lámpabúra alatt van, a hátsót pont leszarják, nekem is 3db magasfényű led van hátül.. de éjjel az első lámpával nem sok semmit fogsz látni.
2012. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hátul nincs lámpa búra xdd már lefedtem üvegszállal :/ a látással nem törődnék? nappal használnám hébe hóba, de ha renőr megfog ugy hogy semmi fény nincs a mocin gondolom nagyon megbüntet :/
2012. dec. 21. 12:30
 6/11 A kérdező kommentje:
[link] ez a fajta elfogadható hátra? esetleg fehérben előre?
2012. dec. 21. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg csak E jelzéssel látottat használhatsz. Gyakorlatilag robogónál a helyzetjelzőket és egyéb segédvilágításokat mind1 hogy mivel oldod meg. Szép látható fénye legyen és kész.

Én a helyedben hátra annyit csinálnék(ha már egyedi a motor akkor a lámpa is legyen az)hogy beteszek pár darab normál LED-et helyzetjelzőnek, meg pára nagy fényerejűt féklámpának. Vagy nagy inkább(ez drágább, de sokkal jobb) valami nagy szögű, nagy fényerejű LED-et helyzetjelzőnek, féklámpának meg jóval erősebb fényű teljesítmény LED-et (powerLED).


Előre helyzetjelzőnek szintén jó lehet LED-es. De ezt csak tompított mellett használhatod.


Az első lámpát meg nem érdemes átalakítani. Azt meg kell hagyni olyanra ahogy gyárilag volt, ugyanis ha más izzó teszel bele(pl LED-eset) akkor a büdös életbe nem fog neked normálisan világítani.


És ne arra menny hogy csak nappal használod. Ha használni akarod akkor csináld meg normálisan. Ha meg nagyon barmolni akarod akkor meg rakd ki szobadísznek a végeredményt.

2012. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, hátra akkor mingy csak nagy fénye legyen? és ha kirakom az ajját leddel ugy lehet használni? (csak dekorbol, tudom kb 10 cmig sem látok vele)
2012. dec. 21. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Előre csak fehér vagy kadmium sárga hátra pedig csak piros fény mehet. Valamint az irányjelzők borostyán sárga színe.

Ezen kívül nem lehet más, és mivel ebben az alja nincs benne így nem, nem használhatod(közúton). De parkolóban és egyéb helyeken csinálhatsz belőle karácsonyfát.



Hátra meg nem az a lényeg hogy nagy fénye legyen hanem az hogy megfelelő fénye legyen. Ha a mögötted lévő retináját kisütné még a helyzetjelző is annak nem örülnének. De azért arra kell számítani hogy mondjuk este esőben is legyen annyi fénye hogy látható legyél.

2012. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a műszaki kresz azt is meghatározza, hogy hány Wattos hagymányos izzószálas lehet a jármű megfelelő részén, vagy annak megfelelő világítást adó, és láthatóságot biztosító más fényforrás, persze, ha nem gyári, akkor engedéllyel...
2012. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!