Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vegyem: 10-11 éves...

Melyiket vegyem: 10-11 éves Suzuki Swift vagy 7-8 éves Alto?

Figyelt kérdés
Harmadik lehetőséget kérlek ne ajánljatok, mert több pénzem nincs, és mindenképp Suzukit szeretnék.

2013. febr. 5. 20:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

a linkekben van 1.0 egészen az 1.6 változatig és az összes karosszéria tipus szedán három ajtós és ötajtós változatban

több féle árkategóriában ha érdekel valamelyik

2013. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket, sokat nézelődök én is ezen az oldalon. 2002-esnél idősebbet azért már egészen biztosan nem szeretnék. Sokan nem írják oda, hogy mennyit futott, ez vajon automatikusan azt jelenti, hogy sokat?
2013. febr. 5. 22:00
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem sőt az agyanus pl ha egy 10 éves autóra az van írva hogy csak 100.000 ret ment mert lehet hogy azoknál már legaláb egyszer átfordúlt az óra .

ja és vigyáz mert van olyan autó is ami tényleg keveset futot de az idő alat tönkreverték a motorját mert a lelkét kitaposták az autónak a kor nem minden

De ezekből a suzukikból ha jóltudom a legfiatalab 2003 12 havi 2004 től márn csak az új swift kasznisat gyártották

2013. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
ja és szívesen
2013. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

de ha egy suzujit normálisan hajtottak a motorjának nem nagyon van bajam mert eléggé starpabírók úgyhogy ha látsz egy szép állapotút és az 12 éves viszel magaddal egy hozzáértőt kipróbáljátok a kocsit ha semi fura hangot nem hallottok se a motortérből se a futóműtől akkor szerintem nyugottan meg lehet venni ezeknél a kocsiknál az az 1-2 év szinte semmi külömbséget nem jelent.

Nem véletlenűl gyártottág több mint 10 évig ugyan azzal a mottorokkal és karosszériákkal a swifteket.

Szerintem jobbak mint pl az Új Swfitek amik most jönnek ki kár hogy leáltak a régebbi fajta gyártásával nekem bevált model volt

2013. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy én márn láttam olyat is hogy egy 2002 évjáratü dupla annyi Km ert ment mint egy 1996 évjáratú de ezeknél becsületesen bevallot kmerek voltak nem ide oda tekergetet óra
2013. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert valami drágább még nem jelenti azt, hogy annyival jobb is!!!! Ha valamiből nagy a kínálat muszáj olcsón adni, hogy elvigyék. ;) Egy normális Alto 400 ezernél kezdődik. Ráadásul csak 4 embert lehet benne szállítani és még a csomagtere is elég kicsi. Jó, valamennyivel nőiesebb kocsi, de ugyebár neked már nem ez lenne az első kocsid, szóval a Swifttől sem fogsz visszariadni (még egy szervótlantól sem!) :D Félsz a 300 ezrestől? Nem kell! Ha a motorja jó, és a féltengelyek sem kopognak-recsegnek, akkor annak a Swiftnek nagy valószínűséggel korrekt tulaja volt. Lehet, hogy csak azért kerül annyiba, mert itt -ott 1-2 karc vagy esetleg valami horpadás van rajta. (Hát igen, a kasztnija tényleg gázos ilyen szempontból, de hát elvégre használt autókat nézegetsz nem újat. Ezt rá kell tudnia az embernek.) Továbbá én azért venném meg inkább az olcsót, mert (ha rendes tulaj vagy), úgy is rá kell majd költened majdnem egy 100ast mire elviszed a következő műszakiig. Plusz használt autó vásárlása esetén (főleg, ha nem ismered a kocsi előéletét) van még 1-2 dolog amit illik (íratlan szabály) kicserélni.

-motorvezérlés, motorolaj, levegő-, olaj-, benzinszűrő (és ez még csak az alap!) Ezen felül ott van még a kocsi átnézetése (fékek, alvázvédő -így lazán első körben).

Ja és még valami! Egy 11 éves ezres Swift lényeges olcsóbb, mint egy 11 éves 1.3 Sedan!!!! Szóval ilyen szempontból az ár is megtévesztő tud ám lenni! Ezért is írtam, hogy ami drágább nem biztos, hogy jobb is. Közbe a 2 kocsi lehet h műszakilag totál egyforma állapotba van, de árban 100 vagy majdnem 200 ezer ft különbség is lehet közte! Én továbbra is az 1.0 mellett tenném le a voksomat! Nézz körül rendesen, hisz kínálat az van dögivel! :) Sikeres vásárlást kisasszony! :D

2013. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Menj el egy nagy autótelepre, és ott gusztáld meg. Tökmindegyü hogy irt mit olvasol, ott amibe beleszerelmesedsz, azt vedd meg.
2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!