Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tetőablak beátás ellen mit...

Tetőablak beátás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
1e-s Reanult clio-n a tetöablak beázik valahol. mit lehetne ez ellen tenni?

#autó #tető #beázás #tetöablak
2013. jan. 30. 22:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Sajnos van is mit parodizálni. A tetőablak beázásának javítására a "kinyomjuk szilóval, azt' nem folyik be a víz" módszer minden, csak nem jó. Teljesen szakszerűtlen, totális hülyeség az egész. Leginkább viccbe illik. Ennek ellenére nagyon sokan használják, mert egyszerűbb és olcsóbb, mint tömítést szerezni a tetőhöz és kicserélni azt. És bizony itt, az oldalon is egyre többen kérnek tanácsot gányoláshoz - avagy: mennyit lehet még menni vasig kopott fékbetéttel, kiszakadt motortartó bakkal, nem működő lengéscsillapítóval, hol lehet "okosba" vizsgáztatni a porrá rohadt padlójú autót, jó-e a fagyálló fékfolyadék helyett az autóba, mer' a fékfolyadék úgyis csak elfolyik, fagyálló meg van otthon bőven... Soroljam még?

Nem feltétlenül én csinálok paródiát az egészből, meg nem is a hasonszőrű kolléga, hanem a sok "ügyes" autótulajdonos.

2013. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Így van. Én ráadásul ha nem is napi szinten, de hetente többször találkozom a felsorolt dolgokkal bent a munkahelyemen és otthon a maszek munkák között is, amik általában több kárt okoznak mint hasznot és zsebbenyúlósabb a javításuk mint ha egyből meg lettek volna csinálva.


Jó dolog a sziloplaszt, az önmetszős csavar, a szigszalag, meg a flex, a pálcás trafóról és a kettes kazánlemezről nem is beszélve, de nem célszerszám egyik sem ha autót javítunk.


De érdekes módon mi legalább mondtunk hasznos dolgokat is mielőtt kiengedtük volna a fáradt gőzt egy kis poénkodással, Te nem tettél ilyet. :)

2013. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

én a hegesztéses bejvítást szakszerűen gondoltam nem pedig othon barkács módra mert igenis meg lehet csinálni szépen már láttam olyat is karosszéria lakatos haverom hogyan csinálja olyan mintha nem is lett volna tető ablak a kocsin szemmel észrevehetetken hogy ott be lett heggesztve a luk ráadásúl ilyesmit trafóval nem is lehet csinálni mert márn a nagyon vékony lemezeket elektródával nehéz sőt szinte lehetetlen szépen heggeszteni.

Mert elégeti a lemezt ilyesmit Co val lehet csinálni egyébkénk heggesztó is benne van a szakmámban én is megtudnám csinálni szépen co val sőt volt mikor besegítetem márn a havernak de az osb lapos sziloplasztos izék baromségok .Ráadásúl eléggé ronda megoldás is

2013. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem is mondtuk komolyan,nyugi. :)


Viszont mindkettő megtörtént eset, a sziloplasztosból sokkal találkoztam, az OSB-sből eddig csak eggyel szerencsére.

2013. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én már csak arra volnék kíváncsi,hogy emberünk miért akarja feltétlenül garázsban locsolgatni a tetejét..xD
2013. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mer' én ilyen hülye vagyok. A beázás vizsgálatát mindig azzal szoktam kezdeni, hogy a kérdéses autót legalább egy éjszakára beállítom a zárt műhelybe, hogy a víz folyjon ki mindenhonnan, ahonnan akar, de ne lepje be a hajnali pára. Sőt, a vizet is ott szoktam rálocsolni, azon egyszerű ok miatt, hogy a garázs padlója betonos és van rajta összefolyó, az udvaron meg után bokáig járok a sárban.
2013. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Végülis egy szerelőaknát nevezhetünk összefolyónak is..xD


De nembiztos hogy örülnék,ha csak gumicsizmában tudnék tocsogni benne

2013. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Annak az alján van az összefolyó. Illetve az ajtó felé lejt a betonpadló. Annak idején nem teljeen ötletszerűen épült a műhely.
2013. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ugyan, ez a kollégának teljesen elképzelhetetlen. Ő csak ahhoz ért hogy debil kérdéseket tegyen fel, 15éves módra xD-vel minden mondat végén.


Egyébként nálam is így van, aknám az mondjuk nincs, de elvagyok nélküle. Viszont az összefolyó megvan, sőt, fel is van csempézve az alsó 80 centi.


Nem azért mert pénzes vagyok, hanem mert extra olcsón tudtam szerezni bontott csempét, nem volt nagy mutatvány felvarázsolni a falra, aztán mégiscsak könnyebb erről sikálni az olajat meg a koszt mint a festett falról. :)

2013. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
39%
Jólvan mekkmesterek,locsolgassátok az autót fűtöt garázsban a f@sz sem fog vitatkozni veletek :-)
2013. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!