Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hó ellen só, de só ellen mit...

Napkiraly kérdése:

Hó ellen só, de só ellen mit használtok, hogy ne marja szét a kocsit?

Figyelt kérdés
Napjában 1-2 sószóró betalál, ilyen minuszokban pedig esélyem sincs kocsit mosni? Mi a megoldás? Polírozás, olajozás a téli szezon előtt megvolt, de gondolom valamit tenni kéne
2013. jan. 19. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl sokszor nem jó polírozni az autót, mert mattul a szine. Mosáson kivül nem tehetsz semmit. Én ilyenkor sokkal gyakrabban mosom. De nem kell minden alkalommal teljes mosásra vinni tök drágán, csak 2-3 naponta vidd el kézimosóba, 1-2 száz forintért fuss át rajta sima vízzel, lehetőleg lakóhelyedhez közelit válassz, hogy így tedd el az autót másnapra. Én így védem, más lehetőség nincs sajnos. Amikor meg betalál a sószóró, azonnal megállok az első lehetőségnél és lemosom róla a sót.
2013. jan. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

magasnyomású sterrymobot az autómosóba!

meg alvázvédőt!

2013. jan. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zsolt75 ***** válasza:
Vaxoltasd le ősszel az autót az valamit véd, vagy vannak ilyen oldalsó fóliák, de rohadt drága. Elvileg kavics ellen van de a só ellen is jó.
2013. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utolsó: az ötlet jó, de nagyon száraz levegőnél kell feltenni, különben bajt csinál

kézimosót még találok a kertemben, de a minuszokkal mit kezdesz? Tartok tőle, hogy ráfagy

2013. jan. 19. 12:36
 5/5 Zsolt75 ***** válasza:

Ha mindenképp le akarod mosatni akkor vidd olyan mosóba ahol le is szárítják.


Ilyenkor szerintem nem lehet lefóliázni, de majd tavasszal igen.


A vaxolást megcsináltathatod egy jó autókozmetikában most is. Tavaszig ki fog tartani

2013. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!