Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral megéri-e suliba...

Motorral megéri-e suliba járni? Ha igen, milyennel?

Figyelt kérdés
Mostanában a következők körül jár a gondolatom: munka mellett hétvégenként iskolába járok, a táv oda-vissza 110km,ezt pénteken és szombaton is meg kell tenni.Eddig vonattal jártam suliba,de a baj,hogy ha vége az előadásoknak sokszor 2 órát kell várni a vonatra, plusz 45 perc mire hazaérek.A vonatjegy 930,- Ft/nap.Autóval drága az átjárás.Arra gondoltam valami kisebb, kis fogyasztású motorral jól kijöhetnék,ami olyan 3-3,5 l körül eszik.Vége a sulinak, felülök a motorra és laza tempóban 1 óra alatt itthon vagyok, intézhetem a dolgaimat.28 éves vagyok, 176cm magas és olyan 100 kg körül szokott a súlyom lenni. Jogosítványom csak "B" kategóriára van.Simsonnal és MZ TS150-nel motoroztam. Még 4 évet kell suliba járnom,mire befejezem. Gondoltam megcsinálom a B125-öt,de talán egy 125 ccm-es 12LE körüli motor kevés lehet az én súlyomhoz ahhoz, hogy főúton biztosan tudjak haladni 90km/h sebességgel.A másik dolog, hogy több helyen olvastam, hogy nem olyan olcsó megcsinálni a B125-öt, a kevés óraszám miatt szinte biztos a bukta.Akkor már lehet,hogy célszerűbb megcsinálni az "A2" kategóriát,kicsit nagyobb,erősebb motorral már nem maradok alul a forgalomban.Ráadásul ez a kategória a megemelt lóerő korláttal elég sokáig nyújt "újdonságot" a kategóriában, nem kell feltétlen "A"-ra váltani. Arra gondoltam egy 250ccm-es motor is tudhat 3 liter körüli fogyasztást és a súlyomat is jobban bírja.De hogy milyen motor is legyen?Először is ne fogyasszon sokat,másodszor nagyon megbízható legyen,ne hagyjon útközben cserben,illetve tavasztól őszig motorozható legyen, ne álljon állandóan a szerelésre várva.Az sem lenne hátrány, ha 300 ezer Ft környékén maradna a vételár,mivel jogsit is csinálni kell, meg hát védőruha sem ártana, át is kell íratni a masinát.Olyan következtetésre jutottam, hogy talán valami nagyrobogó irányban kellene nézelődni, mert korban ezek fiatalabbak ebben az árkategóriában. Talán Suzuki Burgman, Yamaha Majesty, Piaggo X8,9 . Egyébként még naked-ben gondolkodtam,az is ideális lehet erre a célra.

2013. jan. 30. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

300.000-ért nem nagyon van normális 4ütemű rendszámos motor.


Egy 50-es robogóval 1 óra alatt odaérnél az iskolába és 3,5litert eszik.

A biztosítás 4-5ezer forint évente és nem kell rá műszaki, ingyenes a parkolás.

2013. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Schwarzi01 válasza:

hello.

[link]



na sztem ez a neked való motor!

249 ccm

40 LE

dupla kipufogó

760 mm ülésmagasság

fogyasztás kb 3-3.5 littyó

végsebesség 180 km/h

2013. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Schwarzi01 válasza:

[link]


pl itt van egy. kb ennyi az áruk. nem hasalós túra-sport moci, nagyon megbízható 2 hengeres blokkal. egy ismerősöm most vett egyet, az átírás kb 32 ezer Ft volt + majd a biztosítás, kb 5 ezer. az én mocim 600-as 94 ló, annak a biztosítása évente 10 ezer Ft, átírása 60 ezer volt.

remélem segítettem. :)

[link]

2013. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hát pénzben biztos nem jössz ki olcsóbban mert ha 110 k az út a motor 3 litert eszik százon akkor elmegy napi 1500 FT csak a tankolásra, tény hogy így sokkal kényelmesebb lenne mint vonatozni. A motorválasztásban tényleg jó lenne ez a kawasaki de semmi csomagtere nincs és ha sok cuccod van nem biztos hogy kényelmes a hátadon cipelni mindent. A robogóknak tényleg jobb a fogyasztása de akkor nem is megy 70 nél többet 3 literrel ha 90 et vinne egy 50 es akkor az biztos hogy nem 3-4 litert fogyaszt
2013. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pénzben úgy jössz ki a legjobban, ha 50-est veszel és feltuningoltatod, nem kell rá műszaki, se rendszám, olcsóbb a biztosítás, nem kell rá jogsit csinálnod, és egy izmosabb gép vígan visz 90-et utazóban, még a 110-es végsebességet is megcsípi. tévhitekkel ellentétben egy jól összerakott gép nem hullik szét, akkor megy szét ha szarul van kiegyensúlyozva a főtengely, illetve szar minőségű alkatrészekből rakják össze. 300-ból olyan izmos 50-es robogót raksz össze ami vígan lenyomja bármelyik 125-ös 12 lóerős motort, igaz kb semmi értelme nem lenne járnod vele, mert egy suzuki is elmegy 5 literrel, és az is be nyelne ennyit, de ha kiszámolod, hogy elköltesz majd fél millát azért, hogy spórolj 100 km-en 1 liter benzint akkor elég lassan térül meg a befektetés a kocsival szemben...
2013. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!